A légicsapásokban – amelyek közül legalább kettő a Hamász katonai szárnyának két kiképzőtábora ellen irányult – meghalt egy 13 éves fiú, és további 17-en megsebesültek egy palesztin egészségügyi forrás szerint.
A terrortámadásnak és az azt követő tűzharcoknak nyolc izraeli halálos áldozata van.
A merényletek után a Gáza övezetből kilőttek négy rakétát Askelónra, de a “vaskupola” nevű izraeli elhárítórendszer elfogta ezeket.
Egy meg nem nevezett izraeli tisztségviselő szerint a merénylők a Gáza övezetből először az egyiptomi határon keresztül átjutottak a Sínai-félszigetre, és ott hatoltak be Izraelbe. Hozzátette, hogy az izraeli hatóságok már ismerték ezt a módszert.
Tal Rousso, az izraeli hadsereg déli regionális parancsnoka elmondta: a terroristák egyik célja az volt, hogy elraboljanak egy izraelit, és szintén a Sínai-félsziget érintésével a Gáza övezetbe hurcolják.
A merényletekben hat civil – köztük két nő -, valamint egy katona és egy rendőr halt meg. A sebesültek száma 26 – tette hozzá.
Az izraeli média értesülése szerint a rendőr a merénylőkkel vívott utolsó tűzharcban halt meg.
A légierő az első megtorló támadását a Gázai övezet déli részében lévő Rafah város egyik háza ellen hajtotta végre, amelyben a Népi Ellenállási Bizottságok (PCR) vezetője és több tagja tartózkodott: a támadásnak hat halottja volt, köztük a csoport vezetője, valamint annak helyettese. Helyi lakosok szerint meghalt a háztulajdonos kilenc éves fia is.
Az egyiptomi hadsereg egyik tisztségviselője közölte, hogy egy izraeli rakéta megölt két egyiptomi katonát és egy rendőrt, valamint megsebesített két másikat az országnak a Gáza övezettel közös határa mentén. A rakétát a megtorló akcióban részt vevő egyik izraeli helikopter lőtte ki Rafah város fölött.
Élesen elítélte az Izraeli elleni összehangolt merényletet az Egyesült Államok, az Európai Unió és külön Olaszország.