Andor László, a foglalkoztatás és társadalmi összetartozás ügyeinek EU-biztosa nyilatkozatban üdvözölte, áttörésként értékelte a megállapodást. Szerinte Európának most először van konkrét, számszerűsített célkitűzése ezen a téren.
A szegénység elleni harc csökkentésének számszerűsítése azon irányok egyike, amelyek mentén az unió meg akarja valósítani Európa 2020 elnevezésű, munkahelyteremtésre és gazdasági növekedésre irányuló fejlesztési stratégiáját. E stratégia az előző évtizedre érvényes “lisszaboni stratégia” helyére lép, és fő irányait várhatóan a június 17-i EU-csúcstalálkozón hagyják jóvá hivatalosan. Az egyes tagállamok ősszel teszik meg a maguk konkrét nemzeti vállalásait a közös célok elérése érdekében.
Más célirányokat – így például a foglalkoztatottak arányának növelését, a kutatásra fordított pénzek nagyságrendjét, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének mértékét – jóval egyszerűbb számszerűsíteni. A szegénység elleni küzdelem egzakt céljainak meghatározása több vitát váltott ki a tagállamok között.