Megszűnt az ország gazdaságbiztonsági tartaléka. Magyar Zoltán, a Jobbik képviselője szerint ez tarthatatlan, ezért parlamenti határozati javaslatot nyújtott be a
nemzeti gazdaság- és élelmiszer-biztonsági tartalékról szóló szabályozás megalkotásának szükségességéről.
Az ellenzéki politikus anomáliának tartja, hogy az államnak nincs élelmiszer- és ivóvíztartaléka, noha az Alaptörvény, mint jogot biztosítja ezt az állampolgároknak.
Szerinte azonnal lépni kell. Az Országgyűlésnek fel kell szólítania a kormányt, hogy egyeztessen a pártokkal az új gazdasági- és élelmiszer-biztonsági tartalékról szóló koncepcióról, amely biztosítja az állampolgárok alkotmányos jogait.
Ezt követően a kabinetnek olyan törvényjavaslatot kell kidolgoznia, amely a gazdasági lehetőségek és társadalmi igények alapján állandóan biztosítja a nemzeti élelmiszer-tartalékot.
Az élelmiszerek állami készletezése sokáig a Tartalékgazdálkodási Nonprofit Kft. (TIG) dolga volt. A végelszámolás alatt álló cég meglévő stratégiai tartalékait eladják.
Korábban a Magyar Nemzet a vagyonkezelőtől annyit tudott meg, hogy a TIG záróbeszámolója szerint 3 104 322 000 forint értékű készletet (búza, kukorica, liszt, szén, étolaj, vetőmag, cukor, só, gyertya, gyufa, szappan, katasztrófavédelmi eszközök) – a végelszámoló döntése alapján – szükség szerint fokozatosan értékesítik.
A tavalyi brókerbotrányoknál derült ki, hogy a Földművelődésügyi Minisztérium alá tartozó TIG 410 millió forintot bukott a Hungária Értékpapír Zrt. becsődölése miatt.