Az ügyészség azzal vádolta az elsőrendű vádlottat, hogy 2011 szeptemberében a Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben egy fogvatartottal kezdeményezett szexuális viszonyt, a másodrendűt pedig azzal, hogy erről ő is tudott.
A Kónya Tamás főhadnagy vezette bírói tanács indoklása szerint kétséget kizáróan nem volt megállapítható a bűncselekmény elkövetése az elsőrendű vádlott esetében, így a másodrendű vádlott cselekménye sem állapítható meg. Emellett megdőlt a sértett tanú szavahihetősége is.
Az ügyészségi vádirat szerint az elsőrendű vádlott – volt büntetés-végrehajtási törzsőrmester – egy előzetes letartóztatásban lévő berettyóújfalui nővel kezdeményezett viszonyt, röviddel később pedig szexuális kapcsolatba került vele. A nemi aktusok időpontjában az éjszakai szolgálatban lévő elsőrendű vádlott elhagyta szolgálati helyét. A viszonyról a másodrendű vádlott, is tudott, de nem tett jelentést róla.
Az elsőrendű vádlottat folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés bűntettével és kötelességszegés vétségével, a másodrendű vádlottat pedig folytatólagosan, bűnsegédként elkövetett hivatali visszaéléssel és szolgálatban elkövetett kötelességszegéssel vádolták. Az eset azután került a bírói tanács elé, hogy a férje brutális meggyilkolása miatt tavasszal jogerősen életfogytiglanra ítélt asszony bejelentette, az egyik körletfelügyelővel korábban viszonyt folytatott.
A tárgyalási időszakban kiderült, hogy a most Kalocsán büntetését töltő nőnek van egy a gyulaihoz hasonló ügye a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet egyik börtönőrével kapcsolatban is. Míg a vádlottak elfogadták, az ügyészség fellebbezett az ítélet ellen, így nem emelkedett jogerőre.