Figyelmesnek kell ahhoz lenni, hogy a BKV weblapján megtaláljuk a jól elrejtett tanácsadói szerződéseket. Hetekkel ezelőtt tették közzé ezeket az adatokat, ám az utasok nagy része még mindig nincs tisztában azzal, hová is megy az a pénz, amit akár fejlesztésekre is költhetnének a cég vezetői. Én alább összegyűjtöttem a legjavát ezeknek a szerződéseknek. Ha téged az egész lista érdekel, akkor kattints ide!
Kocsis István szorgalmazta a BKV „holdingosítását”, ami azt jelentette volna, hogy a BKV minden egysége külön cégként működött volna. A holdinggá szervezésről megoszlanak a vélemények. Sokak hülyeségnek tarják, másoknak tetszik az ötlet. A holdingosítást a városvezetés kiherélte, ezért valószínű, hogy az a több mint 10 millió forint, amit erre elköltöttek, a kukában végzi:
Ugyan így elment 7 millió forint, amit az 1000 darab új autóbusz finanszírozási tervezetének véleményezésére költöttek. Kíváncsian várjuk, hogy a következő 263 napban megérkezzen az 1000 darab autóbusz.
A tanácsadói szerződések közül az egyik legérdekesebb a formacipő tanácsadás, amire a cég majdnem 800 ezer forintot költött. Formacipő szállításról beszélnek a szerződésben, közben kiderült, hogy a BKV dolgozói az új cipőiket üzletekben vehetik majd át, tehát szállításra nem is lesz szükség.
Hiába a válság, a BKV-nak ilyenkor is van oka költekezni. Több millió forintot költöttek el válságelemzésre, válságkommunikációra, és egyéb marketing célokra. Ezeket a részletes listában megtalálod.