A kamara a kezdeményezéssel szeretne hozzájárulni az építkezők, felújítók, valamint ingatlanvásárlók energiamegtakarításához, egyúttal Magyarország szén-dioxid-kibocsátással összefüggő vállalásainak teljesítéséhez.
A szolgáltatás a www.mmk.hu/tanacsadas oldalon igényelhető, a regisztrációhoz szükség van a havi vagy éves elszámoló villanyszámlára, gázszámlára, az épületet bemutató tervrajzra, vázlatra, és – ha van – energetikai tanúsítványra – ismertette Zubor András Pál, a kamara munkatársa.
Az energetikusok, épületgépészek, építőmérnökök által nyújtott tanácsadás a nyílászárók cseréjétől a falak szigetelésén, megújuló energia használatán át a fűtési, elektromos rendszerek kiépítéséig, alkalmazott technológiák megújításáig minden beruházásra kiterjedhet, a feltétel csak annyi, hogy a beruházó tájékoztassa a kamarát a megvalósított fejlesztésről – írta az MTI.
Wagner Ernő kitért szerint sokan nincsenek tisztában azzal, mi lenne a legfontosabb, leghatékonyabb energetikai fejlesztés.
Ha energiamegtakarításról van szó, a legtöbben első körben a nyílászárók cseréjében gondolkodnak, pedig annak 6-8 százalékos megtakarításával szemben egy 1960-1970-es években épült ingatlan padlásszigetelésével önmagában 30 százaléknyi fűtési energia spórolható meg. És 4-5 év alatt megtérül a beruházás mintegy félmillió forintos költsége.
A homlokzatszigeteléstől 15-30 százalékos megtakarítás remélhető, és jelentős energiát lehet megtakarítani a lábazatszigeteléssel is.