Gazdaság

Nagyot kaszált a NER kedvenc IT-cége, a 4iG

MTVA/Bizományosi: Róka László
MTVA/Bizományosi: Róka László

A növekedési dinamikát megőrizve minden korábbit meghaladó üzleti eredményességgel zárt 2020-ban a 4iG, adózott eredménye 21 százalékkal 3,4 milliárd forintra nőtt – közölte a vállalat a gyorsjelentésében a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

A 4iG-ben korábban Mészáros Lőrincnek is volt érdekeltsége, azonban 2020 nyarán Jászai Gellért teljesen kivásárolta Mészárost.

Az utóbbi időben a 4iG hasított az állami tendereken, amelynek köszönhetően a társaság árbevétele jelentősen megnőtt. A vállalat emellett korábban azzal is bekerült a hírekbe, hogy ajánlatot tett a Telekom informatikai leányvállalatára, a T-Systemsre, az ügylet azonban végül meghiúsult.

Kapcsolódó
A NER kedvenc IT-cége is befutott egy 14 milliárdos közbeszerzésre
A 4iG-vel a Rogán Antal alá tartozó Digitális Kormányzati Ügynökség kötött keretmegállapodást.

Az 4iG tavalyi értékesítési árbevétele 57,3 milliárd forint volt, ami 39 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az EBITDA 24 százalékos növekedéssel 5,05 milliárd forint lett. „A társaság helyzete stabil, a sikeresen zárt negyedéveknek köszönhetően pedig továbbra is jelentős tartalékokkal rendelkezik” – írták.

A gyorsjelentés szerint a társaság „kevésbé érezte meg” a válságot, hiszen a járvány felértékelte az informatikai megoldásokat, felgyorsította a digitális átalakulást. Legfontosabb megbízásai a logisztika, az oktatás, a gyógyszeripar, az egészségügy, a járműipar, a légi személyszállítás, a bankszektor, a pénzügyi tanácsadás, de jelentős eredményeket ért el a licensz- és eszközbeszerzések, az infrastruktúraüzemeltetés, az IT biztonság területén is.

A kedvező üzleti kilátások miatt a beszámoló 2021-ben is jelentős növekedést valószínűsít. 

A 4iG – mint írták – elsőségre tör a magyar informatikai vállalatok között, és stratégiai pozíciókat kíván kiépíteni a távközlési piacon az Antenna Hungária Zrt.-vel együtt, régiós szinten is.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik