Lebilincselő, történetről számolt be a New York Times, főszerepben egy édesanyával, aki meg akarta találni eltűnt lányát.
Hosszú időn keresztül kereste a válaszokat a mexikói Miriam Rodríguez arra, hogy miért épp az ő lányával történt meg mindez. A 20 éves Karen Alejandra Salinas Rodríguezt ismeretlenek rabolták el, majd tetemes mennyiségű váltságdíjat követeltek az anyjától a szabadon bocsátásáért, a szavukat azonban nem tartották. Karen holttestét 2014-ben egy elhagyatott tanyán találták meg.
Amikor elrabolták a lányát, Miriam össztört, de bosszút esküdött. A New York Times cikkét olvasva egy olyan küldetés tárul a szemünk elé, mint az Elrabolva című filmben, ahol Liam Neeson egyedül kerekedik fel, hogy több tucat bűnözőt megölve kiszabadítsa a lányát. Vele ellentétbe Miriamnak csak a bosszú jutott, de azzal nem maradt adós.
A legelső bandatagnak, akire ráakadt, még könyörgött, hogy árulja el, hol van a lánya. Ő ekkor megesküdött rá, hogy nem az ő bandája ejtette foglyul Karent, ám a nő így is ki tudott szedni egy nevet a férfiből, mielőtt átadta volna a hatóságoknak: ez volt a Sama. Ezt követően őrült keresésbe kezdett az interneten, mire megtalálta a nevezett személyt, aki szintén a Zeta nevű kartell tagja volt. Hosszú időn át figyelte őt, a szomszédai bizalmába férkőzött, egy ponton még választási tisztviselőnek is kiadta magát, hogy több információt tudjon kicsikarni. Miután pedig megbizonyosodott róla, hogy ezt az embert keresi, értesítette a rendőröket.
Alteregókat vett fel, megváltoztatta a külsejét, az évek alatt pedig egyre könnyebben ment neki, hogy mások bizalmába férkőzzön. Ám hiába fűtötte a bosszú, senkit nem ölt meg a hadjárata során,
Az évek alatt tíz embert sikerült kézre kerítenie, szinte mindenkit, aki részt vett a gyilkosságban. Valamennyien a Zeta tagja voltak. De a küldetését nem tudta befejezni. Már csak pár fő volt a listáján, amikor 2017-ben anyák napján az egyik gengszter a saját háza előtt tizenkét lövéssel kivégezte.
Szülővárosában, San Fernandoban bronztáblát avattak a tiszteletére, a története pedig a mai napig sokakat inspirál arra, hogy megéri bátornak lenni.