Télen nincs is jobb annál, mint hogy a munkából hazaérve megigyunk egy teát a lobogó kandallótűz, vagy a kattogó gázkonvektor melegénél – korántsem mindegy azonban, hogy azt filteres, vagy szálas teából készítjük el.
A higiéniai eszközök, valamint különböző típusú – így például kórházi – hulladékok szállításának, illetve hasznosításának szakértője, a brit Initial Washroom Hygiene felmérése szerint ugyanis igenis van ijesztőbb baktériumhordozó a széles körben főgonosznak kikiáltott vécéülőkénél, a megoldáshoz pedig elég, ha csak a konyhapultra, vagy a konyhaszekrénybe pillantunk.
Igen, a teafilterekre gondolunk, melyeknek az irodákban előforduló példányain akár
Joggal merülhet fel persze a kérdés, hogy mi ennek az oka? A kutatás erre is megadja a választ, hiszen az ezer irodai dolgozó körében végzett felmérés egyik kérdése így hangzott:
Ön megmossa a kezét, mielőtt teát, vagy kávét készít az irodában?
A válaszadók nyolcvan százaléka nemmel válaszolt, a helyzetet pedig tovább súlyosbíthatja, ha belegondolunk, (akár csak aznap is) hány embert ért hozzá előttünk ugyanahhoz a vízmelegítő-fogantyúhoz, hűtőajtóhoz, bögréhez, vagy a kancsó füléhez.
A kutatás más konyhai eszközök terén is fura adatokat eredményezett: a vizsgált hűtőajtókon például átlagosan 1592 baktérium mosolygott, és készült, hogy valakinek a kezére tapadhassanak át.
Nem kérdés tehát: szörnyen veszélyes világban élünk.