A brit fotográfus, William Henry Wheeler legtöbb fotóalanya póznán, vagy kardján tartja a fejét, így ez a két, 1875-ben fényképezett férfi is.
A saját fejével zsonglőrködő férfi, névtelen francia művész munkája, 1880 körül
L. Wallak: Fodrász és ügyfél, 1885 körül
Fejetlenség
A tengerentúlon két fotós, William H. Martin és Alfred Stanley Johnson Jr. honosította meg a nagyotmondó képeslapok műfaját, melyeken a különböző városok, vagy államok büszkélkedhettek el óriási (nyilvánvalóan fiktív) halfogásaikkal, zöldségeikkel, vagy épp gyümölcseikkel.
A cottingley-i tündérek, 1917-1920
Két angol kislány, a tizenhat évesen már képzett fényképésznek számító Elsie Wright, és a hétéves Frances Griffiths 1917-1920 közt készítették el legendássá vált, öt képből álló sorozatukat, melyeken táncoló és játszó tündérek látsznak. A képeken semmiféle nyoma nincs manipulációnak, a lányok pedig egészen 1981-ig kitartottak azok valódisága mellett.
A képek valószínűleg könyvből vagy újságból kivágott képek ügyes elrendezésével adják azt a hatást, mintha tényleg apró lények lennének a lányok körül.
Férfi a háztetőn, tizenegy emberrel a vállán, névtelen amerikai művész 1930 körüli alkotása
Síelés Egyiptomban, 1938
Az eltűnt komisszár, 1940
Nyikolaj Jezsov 1936-1938 között a Szovjetunió belügyi népbiztosa (az NKVD vezetője), 1937-1938-ban pedig állambiztonsági főkomisszár volt, így a felső fotón még büszkén lépkedhetett Sztálin mögött.
Befolyása 1938-ban rohamosan csökkenni kezdett, felmentését kérte az NKVD éléről, 1939 tavaszán pedig minden tisztségétől megfosztották. Április 10-én letartóztatták, a következő év februárjában pedig kivégezték. Ezután persze kellemetlenné vált a jelenléte a fotókon, így egyszerűen leretusálták a fotóról.
Mussolini, a hős, 1942
A lovat eredetileg egy férfi tartotta, míg a Duce hősies pózba vágta magát, de őt persze később leradírozták a képről.
A szovjet vezetők márpedig nem isznak alkoholt!
A nyugat-német kancellár, Willy Brandt és Leonyid Brezsnyev 1971-es találkozóján készült egyik fotón három sörösüveg látszik az asztalon. A német lapok a képet az üvegekkel, a szovjetek anélkül hozták le.