A nemzeti konzultációt összesen 1 millió 423 ezren töltötték ki, 83 százalékuk – Orbán Viktorhoz hasonlóan – papíron, 17 százalékuk az interneten. Az MTI a kormányszóvivő Facebook-videója alapján írt a kormány számára nagyon kedvező, a feltett kérdések alapján nem is túl meglepő, eredményekről.
Szentkirályi Alexandra emlékeztetett rá: az első kérdés arra vonatkozott, milyen legyen a járvány utáni élet. A válaszadók 96 százaléka támogatta az ország megerősítését, hogy egy veszélyesebb korszakban is meg tudjon felelni az új kihívásoknak.
Még ennél is több ember, a válaszadók 98 százaléka gondolta úgy, hogy Magyarországnak ki kell állnia az érdekei mellett, hogy nem engedhetünk Brüsszel zsarolásának. A magyar emberek világos üzenetet küldtek: nem kérnek a gyámkodásból!
97 százaléka vélte úgy, hogy a gyermek nevelése kizárólag a szülők feladata, felelőssége, tehát a magyarok szerint helyes, hogy törvény korlátozza a kiskorúakra irányuló LMBTQ-propagandát.
99 százalékos az egyetértés abban is, hogy ne a családok, hanem a multinacionális cégek fizessék a környezetromboló tevékenységük árát. A szóvivő úgy fogalmazott: az emberek nem kérnek a brüsszeli klímaadókból, nem szeretnék, hogy
a környezetszennyezés és a klímaváltozás költségeit a magasabb rezsiárakon keresztül nekik kelljen megfizetniük.
Szentkirályi Alexandra kitért rá, a koronavírus-válság rámutatott, milyen az, amikor egy ország kiszolgáltatott, ezzel magyarázta, hogy a 94 százalék ítélte meg úgy, szükség van magyar vakcinagyárra, az lehetővé teszi
hogy hatékonyan, nem másoknak kiszolgáltatva tudjunk védekezni a jövőben is.
A szóvivő azt mondta: a kormánynak a nemzeti konzultáció eredménye mindig irányadó, ezért napirenden vannak ezek a kérdések, a döntésekről majd beszámolnak.
x