Kozák András színművészről, a székesfehérvári Vörösmarty Színház egykori művészeti vezetőjéről nevezték el a teátrum stúdiószínpadát.
A névadás üzenetet hordoz
Szikora János, a színház igazgatója a magyar színjátszás különleges tehetségű képviselőjének nevezte Kozák Andrást a csütörtöki avatóünnepségen.
A névadás kapcsán megjegyezte, hogy “a művészetben minden új a réginek az elpusztításával kezdődik”. Úgy vélte: a színház is, csakúgy, mint az élet, egy szerves folyamat, ahol a múltra épül a jövő. Ezért is kapta Kozák András nevét a stúdiószínpad.
Cser-Palkovics András polgármester a város számára fontos eseménynek nevezte a névadást, mert a stúdiószínpad “egy olyan korszakos művészről kapta nevét, aki életének egy részét Székesfehérváron töltötte”. A városvezető kiemelte, hogy a névadás üzenetet hordoz, értéket közvetít és önmagában is minőséget sugall.
MTI fotó: Nagy Lajos
A polgármester hangsúlyozta, hogy Kozák András tehetségét a színház művészeti vezetőjeként kamatoztatta, és igyekezett a város kulturális életét felvirágoztatni. Párhuzamot vont a múlt és a jelen között, mert – mint rámutatott – a város és a teátrum vezetése ma is többet szeretne, mint amiről “egy egyszerű vidéki színház szól”.
Az ünnepség végén a stúdiószínpad bejáratánál elhelyezett Kozák András Stúdió feliratot a művész özvegye, Drahota Andrea leplezte le.
Az avatóünnepség után kiállítás nyílt a színművész székesfehérvári fellépésein készült fotókból, valamint személyes tárgyaiból és az általa használt ruhákból, kellékekből.