Belföld

Ketten átálltak a Fideszhez, ezért lemondott egyéni mandátumáról Orosháza polgármestere

raffai jános / facebook
raffai jános / facebook

Lemondott egyéni képviselői mandátumáról Orosháza polgármestere, Raffai János (Válaszd Orosházát!-DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd-Zöldek).

Raffai szerdán az MTI-nek elmondta, a június 9-i választáson az előző Fidesz-KDNP-s városvezetés csak a voksok 32,5 százalékát tudta megszerezni, 67,5 százalék a változás mellett döntött, ám akkor nem gondolták, hogy a korábban jobbikos, most a Közösen Orosháza Városáért színeiben induló Szabó Ervin és a Mi Hazánk képviselője, Nagy Zsolt az előző városvezetés mellé áll.

A polgármestert nagy többséggel választották meg az 1. számú választókerületben, ezért most bízik abban, hogy az időközi választás nemcsak az egyes választókerület, hanem az egész város ügye lesz, és a jelöltjét, Lengyel Rebeka pénzügyi szakembert is támogatják majd, „és így előre tudunk lépni a testületi munkában”.

Az MTI arra vonatkozó kérdésére, hogy még a plusz egy szavazattal sem lenne többsége a testületben, úgy reagált: abban bízik, hogy ha eggyel nő a szavazataik száma, akkor a két „pálforduló képviselő is látni fogja a választói akaratot”, és legalább eseti jelleggel a „kétharmad mellé állnak”.

A június 9-i önkormányzati választás eredményeként az orosházi képviselő-testületbe 6 Fidesz-KDNP-s, 5 Válaszd Orosházát!-DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd-Zöldek, 2 Közösen Orosháza Városáért és egy mi hazánkos színekben politizáló képviselő jutott be.

Az október 11-i alakuló ülés és eskütétel óta több rendkívüli ülést és két közmeghallgatást hívtak össze, ám egyszer sem sikerült elfogadni az új szervezeti és működési szabályzatot, nem választottak alpolgármestert és bizottságokat.

A hat Fidesz-KDNP-s képviselő, valamint Szabó Ervin (Közösen Orosháza Városáért) és Nagy Zsolt (Mi Hazánk) többségi szavazatukkal rendre levetették napirendről e pontokat, kifogásolva, hogy a polgármester előzetesen nem egyeztet az elképzeléseiről.

A Békés Vármegyei Kormányhivatal még november végén törvényességi felhívással élt az időközben meghozott jogsértő polgármesteri határozatokkal kapcsolatban. Tatár Zoltán, Orosháza jegyzője az MTI-nek szerdán elmondta, a választási bizottság az ünnepek miatt január elején ülhet össze, a törvényi előírások szerint maximum 120 napon belül kell megtartani az időközi választást, a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy március 23-ra írják ki azt.

Novemberben hasonló megoldást választott Pápa DK-s polgármestere is. Grőber Attila szintén lemondott egyéni képviselői mandátumáról ,mert a helyi fideszes frakcióval nem tudott együttműködni.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik