A Kúria döntésével szemben, a Rogán Antal miniszter irányítása alá tartozó Kormányzati Tájékoztatási Központ mellé állt az Alkotmánybíróság. A Kúria szerint ugyanis a kormány törvényt sértett, amikor háborúzós ellenzékről írt a Covid-19-hírlevélben február 24-én.
A határozat szerint a Kormányzati Tájékoztatási Központ megsértette a választási eljárásról szóló törvényt
az ellenzéket minősítő álláspontja azon kifejtésével, mely szerint »… felelőtlennek tartjuk és nem támogatjuk azt az ellenzéki álláspontot, hogy Magyarország katonákat és fegyvereket küldjön Ukrajna területére«.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) a Kúria döntése ellen alkotmányjogi panaszt nyújtott be, azt állította, hogy a Kúria a döntésében tévesen azonosította az ellenzéket a választásokon szereplő jelölő szervezettel.
Az Alkotmánybíróság megsemmisítette a döntést,
Az Alkotmánybíróság szerint a Kúria nem vette kellő súllyal figyelembe, hogy a leveleket sajátos körülmények között, rendkívüli háborús helyzetben, főleg az állampolgárok tájékoztatása érdekében küldték ki,
a vitatott közlés a tartalma alapján önmagában nézve nem irányult a 2022-es országgyűlési választásokon induló pártok vagy képviselőjelöltek támogatására, hanem közérdekű célt szolgált.
Az Alkotmánybíróság szerint az állampolgároknak joguk van tudni, a kormánynak pedig kötelessége közölni, mi az álláspontja a háborúról. Az Alaptörvényből az következik, hogy
a tájékoztatási kötelezettség mindenkori címzettjének a tényeken alapuló helyzetet kell objektíven, a demokratikus közvélemény kialakulását elősegítendő, a saját álláspontjától eltérő véleményeket is bemutatva, a lehető legszélesebb körű nyilvánosság elé tárnia.
Az Alkotmánybíróság tanácsa ez alapján megállapította, hogy a Kúria döntése alaptörvény-ellenes, ezért azt megsemmisítette.