A XII. kerületi Önkormányzat 2020-ban három, mai arcát a Rákosi-érában elnyert épület lebontását tűzte ki, hogy helyükön egy tömbrehabilitáció keretin belül lakásokat, irodákat és üzleteket építsen.
A témában 2021 áprilisában írtunk hosszú cikket, megemlékezve az eltűnésre ítélt épületek történetéről, de az új tervekről ismertté vált információkat is összegyűjtöttük.
A korábban a Közlekedési Építő Vállalatnak, a Dolgozó Ifjúság Szövetségének, a XII. kerületi Tatarozó Vállalatnak és a helyi pártbizottságnak is otthont adó, hatemeletes Böszörményi út 20-22., a Közúti Hídberuházási Vállalat, a Kotró és Vasútépítő Vállalat, illetve a Földalatti Vasút Vállalat egykori otthonaként ismert Böszörményi út 24., valamint az utazó fiatalokat a Kádár-korban Express Szálló néven váró, irodaházként született Beethoven utca 7-9. telkére tervezett beruházásról egy megvalósíthatósági tanulmánynak, illetve az A3 Építész Kft. által készített tömegterveknek –
– köszönhetően mindössze annyit lehetett tudni, hogy a teljes egészében kerületi tulajdonú BBSZ 2022 Ingatlan Kft. közreműködésével, saját beruházásban
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) által nyilvánosságra hozott dokumentumok megjelenése óta a témában semmiféle megnyugtató fejlemény nem került napvilágra, azt azonban már tavasszal is tudni lehetett, hogy a bontási munkákat, illetve az építést 2022 tavasza negyede, illetve 2023 ősze közt kívánták megvalósítani.
Cikkünkben akkor arról írtunk, hogy az új beépítés növeli majd a környező utcák fogalmát, az elmúlt években tapasztaltnál nagyobb környezeti zajterhelést, illetve magasabb zajszintet eredményezve, sőt, a környező utcafronti lakások élhetősége is csökken majd.
Kérdés volt persze az is, hogy a területen ma álló épületek milyen állapotúak, illetve hogy
Az ügy az elmúlt hónapokban szemmel láthatóan nem igazán lépett előre: nem váltak publikussá az esetleg elkészített végső látványtervek, nem indult építési engedélykérés a vonatkozó hatósági rendszerekben, és a bontásokról sem lehetett hallani – egészen mostanáig, hiszen az ÉTDR adatbázisában jól látható, hogy a kerület a házak eltűnéséhez szükséges engedélyeket kérte a Kormányhivataltól.
Háromból két esetben ezt meg is kapta: a Böszörményi út 24. ügyében december 6-án, a Beethoven utca 7/b-9. pedig december 15-én született végleges döntés, a hármas legnagyobb tagja, a Böszörményi út 20-22. ügyében viszont november 10-én megszüntették az eljárást, így annak sorsa egyelőre nem ismert.