Már 7500 évvel ezelőtt is másztak hegyet az emberek és ehhez igényes kötélkészítési technikákat sajátítottak el az ősi társadalmak – írja az IFLScience. A kutatók egy új tanulmányban Spanyolországban felfedezett sziklarajzokat tanulmányoztak, amelyek azt bizonyítják, hogy az ősi idők emberei kifinomult felszerelést gyártottak a mászáshoz.
A régi korok kötélkészítési technikáit rendkívül nehéz felderíteni, hiszen ezek a tárgyak többnyire lebomló anyagokból készültek, így nem igazán maradtak fent tárgyi leletek. A szakértők szerint azonban a sziklarajzokon látható ábrázolások egyértelműen bizonyítják, hogy köteleket és kötélből készített létrákat használtak a mászáshoz.
A nem régiben felfedezett sziklarajzon az látható, amint a létrán mászó ember egy méhkast próbál elérni, feltehetőleg, hogy mézet szerezzen. A kutatók egyelőre nem tudjak, miért tarthatták ezekben a kultúrákban olyan értékesnek a mézet, hogy annyi munkát és kockázatot vállaljanak megszerzéséhez, mint amivel a kötéllétrák elkészítése és megmászása járt.