A távol-keleti városállam Tudományos-, Technológiai- és Kutatóügynökségének tudósai alacsony frekvenciájú rezgésekből képesek hatékonyan kinyerni annyi áramot, ami kisebb elektromos eszközök működtetéséhez szükséges. Ez áll legalábbis legújabb tanulmányukban, amely már címében is egy “végtelen energiaforrás” felfedezéséről büszkélkedik.
A folyamat egyébként az alumínium-nitrátnak köszönhető, amely egyike azon anyagoknak, melyek elektromos töltés felhalmozásával válaszolnak a mechanikus hatásokra – ezt a reakciót hívják külföldiül piezoelektromosságnak, s épp emiatt képzelhető el a használat miatt töltődő akksi vagy a szív, mint áramforrás.
Maga az ötlet tehát nem újdonság. Azonban szemben a tudósok eddigi feltételezéseivel – és ebben rejlik a szingapúriak áttörése – sikerült kimutatniuk, hogy egyszerre egy frekvencia helyett egész sávok hasznosíthatóak, amivel apró eszközök is lehetnek kellően hatékonyak.
Ez persze nem jelenti azt, hogy jövőre a rezsicsökkentés “rezsitörléssé” változik és a város háttérzaja szolgáltatja a villamosenergiát, de kétségtelen, hogy a közeljövőben jelentősen fejlődhet a vezeték nélküli, illetve orvosi technológia.