Phoenix, USA, 1997
A videón látható fényekkel kapcsolatban két állítás tartja magát. Az egyik szerint hullócsillagokat láthatunk, a másik szerint pedig katonai repülőket, de semmiképpen sem UFO-kat.
A Hudson völgye, USA, 2000
A hely különösen kedvelt UFO-vadász terepnek számít, rengeteg ilyen típusú videó készült ott az évek során, de ez az egyik leghíresebb. Bruce Cornet, a felvétel készítője a völgyet egyenesen az UFO-k földi központjának nevezi.
Greifswald, Németország, 1990
Ezt a korai látogatását a földönkívülieknek Európában vették filmre, ami jól bizonyítja, hogy –a Hollywood-i alkotásokkal ellentétben – nem csak Amerikára kíváncsiak az idegenek.
A világűr, 1991
Nem is kell hitelesebb bizonyíték a témában, mint egy NASA-felvétel. A felvétel 1991-ben készült, az űrügynökség STS-48-as missziója során. A látottakat sokan megdönthetetlen UFO-bizonyítéknak vélték akkoriban, de később kiderült, hogy a csillogó akármik csak jégdarabkák, reakcióba lépve az űrszonda motorjából távozó gázokkal.
Erasmuskloof, Dél-Afrika, 1996
Egy rendőr, Becker őrmester kapta lencsevégre azt a repülő csészealjat, amiről még a helyi híradó is beszámolt. De ez sem volt igazi UFO, a Johannesburgi Nemzetközi repülőtér később megállapította, hogy csak egy léghajó fényei láthatóak a felvételen.
Újabb NASA-felvétel, most 1996-ból
A világűrt egy különös perspektívából bemutató videón szintén nem lehet földönkívülieket látni. A NASA később megállapította, hogy ugyan nem meteorokról van szó, és ez bizakodásra is adott okot az idegen civilizációt keresők körében, de később kiderült, hogy csak a Napba csapódó törmelékek villognak a felvételen.
A Tinley Park fényei, USA, 2005
Az egyik legrejtélyesebb videón ezernyi fénylő pont látható, amiről a mai napig nem sikerült megállapítani, hogy micsoda. UFO-k lennének?
Graaff Reniet, Dél-Afrika, 1999
A felvételen látható aranyszínű, ovális tárgyról igen könnyű azt hinni, hogy UFO. Csészealj-szakértők szerint ugyanis az aranyszínű, ovális repülő tárgyak biztosan UFO-k, ehhez semmi kétség nem férhet – legalábbis szerintük. De sok a szkeptikus, akiket ez a videó sem győzött meg.
Calcutta, India, 2007
A két színes pöttyről talán hamarabb jut az ember eszébe az, hogy ezek szirénák, a sajtó mégis úgy számolt be erről, hogy újra UFO-t láttak Indiában, többek között azért is, mert a helyi planetárium szerint „különös és furcsa dolgok láthatóak” a felvételen.
Valahol Törökországban, 2008
Egy török éjjeliőr, Yalcin Yalman vette fel a fenti eseménysort, amiről sokan azt állították, köztük az UFO és Űrkutató Központ is, hogy ez a leghitelesebb felvétel az idegen civilizációkról. Mi a döntést inkább az Olvasóra bízzuk!