Szerencsére minden évre jut egy-két olyan illúzió, ami lázban tartja az internet népét: az első ilyen talán annak a bizonyos ruhának az esete volt, amit a netezők fele kéknek, a másik fele pedig fehérnek látott. Aztán a legutóbbi a Yanny-Laurel vita volt, ennél azt nem tudtuk eldönteni, hogy egy hangfelvételen melyik nevet mondják ki – volt, aki kristálytisztán Yanny-t értett, és volt, aki Laurelre esküdözött. Ez a bögrés illúzió lehet a következő ilyen eldöntendő vita – bár kicsit kilóg a sorból, mivel speciálisan erre a célra alakították ki.
Tony Fisher puzzle-készítő Kokichi Sugiharától inspirálódott, amikor megalkotta a bögrét: a japán matematikus és művész különleges, optikai illúziókkal operáló alakzatokat készít, pont olyanokat, mint amilyen ez is. Fisher egy tükörrel illusztrálja a trükköt, a bögrének az alakja pedig nagyjából tényleg csak a perspektíván múlik.
Ha felülről nézzük, egyértelmű, hogy a bögre pereme négyzetes, de teljesen más a helyzet, amikor Fisher elkezdi forgatni, és másik oldalát is látjuk. Ilyenkor hol hengernek tűnik, hol újra négyzetesnek. Fisher egy tükröt is használ, hogy még hatásosabb legyen az illúzió: ebben is mindig más alakúnak látjuk a bögrét, attól függően, hogy milyen perspektívából nézzük.
A művész még demonstrálja is, hogy biztosan nem kameratrükkről van szó: tejet önt a bögrébe, és kevergetni kezdi – a tükörben a négyzetes bögre látszik, a tükör előtt pedig a henger alakú, ez a leglátványosabb része az egész videónak.
Fisher egyébként már korábban is foglalkozott olyan projektekkel, amelyekben vizuálisan van egy kis csavar:
De készített már különböző, furcsa és lehetetlennek tűnő kirakókat, és kifejezetten szeret a Rubik-kockához hasonló logikai játékokat szétszerelni, aztán összeszerelni.Az ötletadó Kokichi Sugihara egyébként maga is szeret hasonló alakzatokat kitalálni, bár ő nem a kirakós játékok, inkább az optikai illúziók híve. 2016-ban például második lett az Év Legjobb Illúziója versenyen a kétértelmű henger illúziójával, ami nagyon hasonlóan működik, mint Fisher bögréje. Valószínűleg innen jöhetett az inspiráció is.