Huszonketten meghaltak és ötvenkilencen megsebesültek, amikor robbanás történt hétfő éjjel, helyi idő szerint fél 11 körül a Manchester Arenában, Ariana Grande amerikai énekesnő koncertje után a stadion előcsarnokában. A támadást az Iszlám Állam (ISIS) vállalta magára, a brit hatóságok terrorcselekményként kezelik a történteket.
A Facebook ezután aktiválta a személyes biztonság jelzésére alkalmas Safety Check funkciót, amivel a Manchester területén élők egy gombnyomással jelezhetik ismerőseknek: biztonságban vannak.
Ezen az oldalon mi is ellenőrizhetjük a listán, hogy van-e Manchesterben tartózkodó ismerősünk, és hogy ő küldött-e már visszajelzést.
A funkciót eredetileg azzal a céllal fejlesztette a Facebook, hogy természeti katasztrófák idején könnyebben lehessen információt megosztani, de idővel elkezdte aktiválni a terrortámadások idején is. A 2015-ös párizsi terrortámadás volt az első olyan eset, amikor merénylet miatt kapcsolták be az eszközt. Majd következtek ezután a nigériai, ankarai, westminsteri támadások.
A Safety Checket az elmúlt három évben
miután a Facebook már nem manuálisan kezeli azt. A Facebook algoritmusa a felhasználók visszajelzései alapján, és a katasztrófára utaló kulcsszavakat átfésülve automatikusan elérhetővé teszi a biztonsági eszközt.A Twitteren is keresnek
Sok eltűnt tinédzsert a Twitteren keresnek. A terrorcselekmény óta sokan nem adtak életjelet magukról, így a közösség elkezdte felkutatni azokat, akik túlélték a támadást.
https://twitter.com/gaga99101kesha/status/866819755050749954
Ahogy korábban, most is megindult a szolidaritási hullám: a Twitteren elkezdték használni a Manchesterhez fűződő különböző hashtageket (#Manchester, #RoomForManchester, #ManchesterArena), amelyekkel azok a posztok is megtalálhatók, amikben szállást, ételt, fuvart és más segítséget nyújtanak az áldozatoknak, a városban ragadt embereknek.