Az Epson hamarosan Magyarországon is piacra dobja az első, akár utazás közben is használható, virtuális valóságot (Augmented Reality – AR) megjelenítő készülékét, a Moverio BT-200 szemüveget. A második generációs, átlátszó, binokuláris okosszemüveg a BT-100 készülék utódja, azonban feleakkora méretű és 58 százalékkal könnyebb: tömege mindössze 88 gramm. A 699 eurós (215 ezer forint) listaárú készülék információink szerint még az idei évben fel fog bukkanni a hazai kereskedések polcain.
A BT-200 okosszemüveg felhasználói egy 320 colos (812 cm), 960×540 pixeles felbontású kijelzőt látnak maguk előtt. Ennek köszönhetően nem csak az AR szoftverek előnyeit élvezhetik, hanem 2D és 3D filmeket is nézhetnek Dolby Digital Plus hangzással, így a filmek, a játékok és az alkalmazások egyaránt egyedi felhasználói élményt kínálnak. A vezérlést a készülékhez vezetékes módon csatlakozó, Android 4.0.4 szoftveres multi-touch trackpad segíti, az alkalmazások gyors futtatását pedig a Moverio 1,2 GHz-es kétmagos processzora biztosítja. Az akkumulátor egy feltöltéssel mintegy hatórás használati időt biztosít. Az adatátvitelt a készülék Wi-Fi kapcsolat segítségével biztosítja, a flashmemória 8-32 GB kapacitású. A BT-200 okosszemüveg a Bluetooth 3.0, USB OTG, DLNA és Miracast kapcsolatoknak köszönhetően okostelefonokhoz és más készülékekhez is kapcsolódhat.
Az új Moverio szemüveg virtuális valóság funkcióinak és tulajdonságainak köszönhetően digitálisan bővíti a viselője által érzékelt világot. A készülék a felhasználó mozgását és környezetét többek között elülső kamera, giroszkóp, GPS-rendszer, iránytű és gyorsulásmérő segítségével dolgozza fel. A Moverio Apps Market a lehető legtöbbet hozza ki a BT-200 okosszemüveg frissíthető, nyílt-rendszerű Android operációs rendszeréből, aminek köszönhetően a felhasználók számos különleges alkalmazást tölthetnek le. Az egyéni felhasználóknak szánt alkalmazásokon felül a BT-200 készülék rendkívül hatékony vizuális eszköz lehet a kereskedelmi és vertikális piaci applikációk esetén is, csakúgy, mint a logisztika, az orvostudomány, a biztonság, az oktatás és más tudományok területén.