Életében először lőtt gólt a United-játékos, megérte rá várni

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2018. 08. 10. 22:54

Pénteken elkezdődött a legkiszámíthatatlanabb topbajnokság, a Premier League 2018/19-es szezonja és rögtön az a Manchester United lépett pályára, amelynek edzője, José Mourinho az elmúlt hetekben telesírta a médiát, hogy a riválisok nagybevásárlást tartottak, szemben az ő csapatával. Az ellenfél az a Leicester volt, amely tavaly is játszott a nyitómeccsen, akkor 4-3-ra kaptak ki az Arsenaltól.

Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (R) shoots to score their fifth goal, his fourth during the English Premier League football match between Manchester City and Leicester City at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 10, 2018.
Manchester City won the game 5-1. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /
Tíz év után jöhet címvédés a világ legkiszámíthatatlanabb ligájában
Elképesztő összeget, 1,2 milliárd fontot (430 milliárd forint) költött játékosra a Premier League 20 csapata a 2018/19-es bajnokság pénteki rajtja előtt. Beharangozó.

Paul Pogba kapta meg a hazaiaknál a csapatkapitányi karszalagot és a világbajnok francia középpályás szerezte az idény első gólját, már a 3. percben értékesített egy tizenegyest. Innentől kezdve azonban a United volt a passzívabb csapat, a Leicester ugyanakkor nem tudott egyenlíteni az első félidőben.

Pogba gólja:

A második félidő kezdett kicsit unalmassá válni, ám a 75. percben Vardy nagy küzdelemben megszerezte a labdát, középre ívelt, Iheanacho közeli lövésére azonban bravúrral ért le De Gea. Szinte azonnal lezárhatta volna a meccset a United, ám Lukaku lövése után a labda Schmeichelről a kapu fölé pattant.

A 83. percben sikerült eldönteni a mérkőzést, ekkor Shaw kapott remek labdát Matától, amit átpörgetett védője felett és higgadtan a kapuba lőtt.

Ez volt a 23 éves angol játékos első gólja karrierje során.

Nem hagyta magát a Leicester, Vardynak pedig már a rendes játékidő végén is volt egy nagy helyzete, a 92. percben viszont szépíteni is tudott, miután egy kapufáról kipattanó labdát közelről a kapuba fejelt. Másfél perce maradt a Citynek az egyenlítésre, volt is még lehetőségük: a végén még Schmeichel is előreszaladt egy szögletnél, volt egy fejese is a kapusnak.

A United a vártnak megfelelően kissé izzadósan, de megnyerte a nyitómeccsét. Ez volt a 18. alkalom, hogy a manchesteriek győzelemmel abszolválták az első fordulót, ami rekord a Premier League-ben.