Nemrég hivatalossá vált, hogy Huszti Szabolcs visszatér korábbi csapatához, a kínai élvonalban szereplő Csangcsun Jatajhoz.
今日中午,伊哈洛飞抵釜山,与正在昌原拉练的长春亚泰会合。此前一天,老朋友胡斯蒂已抵达昌原,并于6日在合同上签字。这样,俱乐部新赛季完成了外援拼图工作—伊哈洛、马里尼奥、胡斯蒂和伊斯梅洛夫。这里,俱乐部祝愿他们在亚泰顺利开启职业生涯新征程,也希望他们能在长春这座城市里幸福地生活。 pic.twitter.com/f4OBZhhEn7
— Changchun Yatai (@Changchun_Yatai) 2017. február 6.
A játékos ügynöke büszkén nyilatkozott a megvalósult transzfert követően, menedzseri pályafutása csúcsaként aposztrofálta azt.
Láttuk, hallottuk, kiket és milyen összegekért visznek Kínába mostanában. Ezért mondom azt, hogy bizonyos szempontból, a mai viszonyokat tekintve menedzseri karrierem legnagyobb sikere ez az átigazolás, amire nagyon büszke vagyok. Huszti Szabolcs kivásárlása, a sokmillió eurókért szerződtetett Tévez, Ramires, Oscar, vagy éppen a Juventus helyett a Tiencsin Csüancsient választó Witsel átigazolásához hasonlítható, Szabi is ebbe az elit társaságba került – harmincnégyhez közel. Bánt is, hogy megint vannak, akik rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, nem pedig büszkék arra, hogy Husztit – s neki köszönhetően a magyar labdarúgást – ilyen megtiszteltetés érte. Fantasztikus karriert futott be, mindhárom Bundesliga-időszaka emlékezetes, arról nem beszélve, hogy annak idején őt az UEFA-kupa-győztes Zenit vitte Oroszországba. Az sem véletlen, hogy Szabolcs nem nyilatkozgat állandóan, senkinek nem tartozik magyarázattal, nem kéri, hogy értsék meg, mit, miért tesz.
Huszti a frankfurti fizetésének épp a háromszorosát kapja majd Kínában, ami éves szinten 3,3 millió euró (~1.02 milliárd forint).
A Jatajnál jól ismerik a magyar játékost, hiszen a 2015-16-os bajnokságban 39 meccsen kilenc góllal és tíz gólpasszal segítette a csapatot.