A magyar csapat a negyeddöntőben, majd az elődöntőben is első helyen jutott tovább, az elődöntős futamban ráadásul két riválist, az oroszokat és az amerikaiakat is kizárták, miközben a mieink szép versenyzéssel végeztek az első helyen.
A döntőben ugyanaz a négyes kezdett, mint az elődöntőben, azaz Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaoang (a negyeddöntőben még John-Henry Krueger indult) és Liu Shaolin Sándor alkotta a magyar csapatot.
A kezdés után ketten is elestek – köztük Jászapáti –, de egyből visszafújták a rajtot. A magyar váltó a negyedik helyen kezdett, de az első kör végére a fiúk a harmadik helyre hozták fel a csapatot. Kónya aztán a második helyen váltott, de egy kanadai esés őt is elsodorta, így visszaesett a magyar csapat a negyedik helyre. Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor végigmentek, negyedik helyen értek a célba. A számot Kína nyerte, Olaszország lett a második.
Ez a magyar rövidpályás gyorskorcsolya második olimpiai érme, 2018-ban a férfiváltó aranyat nyert. Az egyéni számok, valamint a fériváltó ráadásul még később szerepel a programban.
Az oroszok és az amerikaiak elődöntős kizárása miatt a B döntőben csak Kazahsztán és Hollandia versenyzett, végül utóbbi győzött.
A mixváltóról
Míg korábban műkorcsolyában szerzett hat érmet Magyarország a téli olimpiákon, addig Phjongcshangban egy csapásra a rövidpályás gyorskorcsolya vált a legsikeresebb sportágunkká azzal, hogy a férfiváltó aranyérmet nyert.
Az olimpiai programban bemutató sportágként 1988-ban debütált a sportág, majd 1992-ben már érmeket is osztottak Albertville-ben. Bár a váltók már a franciaországi olimpia óta szerepelnek a programban, a mixváltó csak most, Pekingben debütál, a világkupán is csak a 2018-19-es szezon óta szerepel a programban ez a szám, ráadásul sem vébén, sem Eb-n nem volt eddig. Magyarország a vk-n a harmadik legeredményesebb nemzet két arany- és egy ezüstéremmel.
A többi számban
Jászapáti Petra futammásodikként továbbjutott a női 500 méter selejtezőjéből, míg Kónya Zsófia kiesett. A kvalifikációban a 32 indulót nyolc futamba sorolták, melyekből az első két helyezett, valamint a négy legjobb harmadik került a hétfői negyeddöntőbe. Jászapáti biztos továbbjutóként ért be, míg Kónya két tizeddel maradt le a negyeddöntőről.
A férfiak ezer méteres versenyében a 2018-ban honosított Krueger John-Henry (aki Phjongcshangban még amerikai színekben volt ezüstérmes ezen a távon), Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang is futamgyőztesként lépett tovább a következő körbe. Mindhárom magyar – köszönhetően világkupa-helyezésüknek – a legjobb, egyes pályáról rajtolhatott.