Bő egy hónapja merült fel a fideszes országgyűlési képviselő, a korábbi kancelláriaminiszter neve először, mint az elmúlt 2-3 évben a létező legmélyebb anyagi – majd négy milliárd forintos hiány – és erkölcsi válságba kerülő Magyar Tenisz Szövetség új elnöke.
Az azóta a színfalak mögött zajló egyeztetéseknek úgy látszik meg lett az eredménye, mert Lázár János a Nemzeti Sport kérdésére megerősítette, hogy igaz a sportág berkeiben közszájon forgó értesülés, és a vasárnapi határidőig beadja az elnökjelöltségéhez szükséges dokumentumokat a Magyar Tenisz Szövetségbe.
Lázár a szintén fideszes országgyűlési képviselő Szűcs Lajost váltaná a sportszövetség élén, a korábbi főtitkár, Richter Attila hazárdjátékot játszott, majd kora tavasszal belebukott tevékenységébe.
A sportlap úgy tudja, Lázár János kérésére Markovits László, a Vasas elnöke, korábbi válogatott, magyar bajnok teniszező az alelnöki tisztségre pályázik.
A 24.hu megpróbálta megszólaltatni Lázár Jánost és Markovits Lászlót is. Utóbbit sikerült. A Vasas elnöke úgy fogalmazott:
Lázár úr szakmai alelnöknek kért fel, függetlenül attól, hogy nekem nem voltak ilyen jellegű ambícióim. Kértem gondolkodási időt, majd végül igent mondtam, elsősorban azért, mert egyeztek a megújulási irányokkal kapcsolatos és a szövetség vezetésének, irányításának új személyi összetételét illető elképzeléseink.
Hozzátette, egy nagyon egyértelmű, számonkérhető programban gondolkodnak, amelynek fő sarokpontjai az átlátható működés, a profi sportolókkal való partnerség, a nemzetközi versenyrendezés világos feltételei, valamint a klubok, a nevelőműhelyek és a vidéki tenisz koncepciózus felkarolása.
A tisztújító közgyűlés hétfőn 14 órakor kezdődik a szövetség 1037 Budapest, Mikoviny utca 6. alatt található székházában.
Előzmények:
A Magyar Teniszszövetség elmúlt időszaka egyébként is nagyon viharos, különösen a gazdálkodásával kapcsolatos ügyei miatt, amely kapcsán
- nyomozást indított a Fővárosi Főügyészség,
- egyre másra mondtak le az elnökségi tagjai,
- a kormány nem a sportágat irányítani hivatott szövetséget, hanem a Vasast választotta szakmai partnernek a központi, több milliárd forintból létesítendő teniszcentrum létrehozásához.
- Ha ez nem lenne elég, a beszállítói kifizetések sem mentek rendben: tartoztak egyes munkatársaknak.
- A kormány kivette a kezükből a versenyrendezést is.
- Az EMMI eljárást kezdeményezett a szövetség ellen.
- A magyar tenisztársadalom nyíltan kettészakadt, de az áprilisi közgyűlésen ez még nem vezetett az elnök és a főtitkár lemondásához, akik ha egyre szűkösebben is, de megőrizték hatalmukat.
(Kiemelt kép: MTI Fotó/Illyés Tibor)