Pontszerzéssel búcsúzott a MotoGP legendája

A nyolcszoros világbajnok spanyol Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság idényzáró versenyét, a Valenciai Nagydíjat.

A 26 esztendős motorosnak ez volt az idei 12. futamgyőzelme, és így végül 420 ponttal végzett a vb-pontverseny élén, ami új pontrekordot jelent.

Ezen a versenyen búcsúzott el a MotoGP-től az ötszörös vb-győztes spanyol Jorge Lorenzo, aki a 13. helyen ért célba, ezzel három vb-pontot szerzett pályafutása utolsó futamán.

A lehető legrosszabbkor jött a brutális esés, befejezi a világbajnok motoros
32 évesen a visszavonulás mellett döntött Jorge Lorenzo, háromszoros MotoGP-világbajnok. A Valenciai Nagydíj lesz az utolsó versenye.

Moto2-ben a dél-afrikai Brad Binder győzött Valenciában, ahol a számos balesettel és bukással tarkított Moto3-as viadalon a spanyol Sergio García bizonyult a leggyorsabbnak.