Hihetetlen fejlődésen ment keresztül a sportág az elmúlt két évtizedben, egyesületeink száma az akkori 58-ról 146-ra emelkedett, a költségvetésünk pedig több mint a 200-szorosa a húsz évvel ezelőttinek. Egy ekkora szervezetnek szükség van egy olyan elnökre, aki nem társadalmi funkciót lát el, hanem főállású vezetőként felügyeli a sportág mindennapjait, ennek érdekében alapszabály módosítási javaslatot nyújtok be. Szintén javaslom, hogy Schmidt Gábor legyen a következő ciklusban a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, aki egy személyben ellátná a főtitkári feladatokat is. A kajak-kenu ugrásszerű fejlődésen ment keresztül húsz év alatt, ezért tovább kell erősíteni a demokratikus működést és létre kell hozni egy olyan fórumot, amelyen keresztül a sportág egészének javaslatai az eddiginél is nagyobb hangsúlyt kapnak. Ezért jönne létre a közgyűlés elnöke funkció, amelynek elnökeként dolgoznék tovább a sportágért, amennyiben bizalmat kapok
– idézi a Magyar Kajak-kenu Szövetség hivatalos közleményében. Baráth Etele közgyűlésen elmondott szavait.
A küldöttek 146 igennel, két tartózkodás mellett elfogadták a “közgyűlés elnöke” funkciót, amelyet a leköszönő elnök tölt be mostantól. Baráth Etele emellett a stratégiai bizottság is vezeti.
A közgyűlés elnökének feladatai közé tartozik majd az innentől kezdve évente két alkalommal megrendezett közgyűlések levezetése, a sportág által megválasztott stratégia bizottság vezetése, két közgyűlés között pedig a sportág által elfogadott határozatok és stratégiák működésének felügyelete, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségi üléseinek állandó meghívottjaként.