Kerek számhoz érkezett az észak-amerikai futballiga (NFL) nagydöntője: magyar idő szerint hétfőn hajnalban, Santa Clarában az 50. Super Bowlt rendezték. Meg is adták a módját a jeles eseménynek, a találkozó előtt a gyepre szólították és jól megünnepelték a korábbi finálék legjobbjait, akik közül szinte mindenki meg is jelent a stadionban.
Ezt követően már a csapatoké volt a főszerep, az egész szezonban remekül teljesítő, megállíthatatlannak tűnő támadóegységgel bíró Carolina Panthers, és a liga legjobb védelmét felépítő Denver Broncos csapott össze egymással. Külön érdekes volt, hogy vajon a jövő sztárirányítója, Cam Newton, valamint a veterán Peyton Manning mit tesz le az asztalra.
1. félidő
A Broncos kifejezetten jól kezdte a meccset, bár nem sikerült touchdownnal indítani, az első támadássorozat végén McManus értékesített egy 34 yardos mezőnygól kísérletet. Ezután érkezett a pályára a Panthers támadóegysége és olyat láthattunk, amire talán kevesen számítottak: az alapszakasz legjobbjának választott Newton kissé megilletődöttnek tűnt.
Volt is rá oka, ugyanis a denveri védelem ismét extrát nyújtott, Miller le is vadászta Newtont a Carolina gólterülete előtt, Jackson pedig TD-t ért el a szerzett labdával, a jutalomrúgás után pedig már 10-0-ra vezetett a Denver, és még csak az első negyedben járt a meccs.
Jacksoné volt az első denveri TD:
A második negyed elejéig kellett rá várni, hogy a Panthers is felpakolja az első pontokat a táblára, Stewart gyakorlatilag nem is bevetődött, hanem valósággal berepült a denveri gólterületre.
Stewart could have dunked a basketball on this TD: https://t.co/QmfGplRJSU pic.twitter.com/7dgjuaidyM
— SB Nation (@SBNation) February 8, 2016
Ezután nem sokkal futballtörténelmet láthattuk, Norwood ugyanis produkált egy 61 yardos puntvisszahordást, ez pedig a leghosszabb a Super Bowlok történetében. Bár nem tudta TD-re váltani ezt a Broncos, McManus ismét rúgott egy mezőnygólt, ezúttal 33 yardról célzott pontosan, 13-7-vel vonultak a csapatok nagyszünetre.
A rekorder visszahordás:
Beyoncénak volt egy szép mentése, ha fenékre ül, ezzel lenne tele a világsajtó. Mondjuk ezzel is tele van:
Beyoncé survived from this… You can survive Monday pic.twitter.com/Nt8CwZzBpO
— Music News & Facts (@musicnews_facts) February 8, 2016
2. félidő
A Carolina gondjait tetézte, hogy a harmadik negyedben kimaradt Gano 44 yardos FG-kísérlete, míg a túloldalon nem sokkal később McManus volt ismét eredményes 30 yardról. A Denveri védelem pedig továbbra is az őrületbe kergette Cam Newtont.
Némi remény felvillant, amikor a negyedik negyed elején sikerült labdát szereznie a Carolina-nak, ám végül be kellett érniük egy FG-lal, Gano 39 yardról már pontosan célzott. Ezzel azonban el is lőtte a puskaporát a Panthers, már nem szerzett több pontot a csapat, köszönhetően elsősorban Millernek, aki kiütötte Newton kezéből a labdát egy carolinai támadásnál.
A Denver Broncos a hajrában végleg eldöntötte a meccset: Anderson futott meg egy 2 yardos touchdownt, majd rúgás helyett kétpontos akciót hajtottak végre Manningék, az irányító Fowlert játszotta meg szépen, így a vége előtt három perccel ki is alakult a 24-10-es végeredmény.
Ekkor dőlt el végleg a meccs:
Az viszont nem ért senkit sem váratlanul, hogy a denveri védőegységből került ki a döntő legértékesebb játékosa, Von Miller vezérletével a Broncos hátsó alakzatának sikerült elérnie, hogy Cam Newton TD-passz nélkül hozza le a meccset – először a szezonban.
Mi lesz Manninggel?
A trófea átadása után természetesen arról faggatta a műsorvezető a karrierje egyik legvisszafogottabb teljesítményét nyújtó, mindössze 141 passzolt yardig jutó Peyton Manninget – aki másodszor lett bajnok -, hogy vajon ez volt-e az utolsó meccse, a hamarosan a 40. életévét betöltő irányító azonban trükkösen kibújt a válaszadás alól, úgyhogy a találkozón túl is lesz még min csámcsogni az elkövetkező napokban.