A szervezet egyúttal megfosztotta a 2005 májusa után elért eredményeitől, így az azévi Tour de France-on szerzett harmadik helyétől.
A 2007-ben visszavonult Jan Ullrichot, a Tour 1997-es győztesét a spanyol Eufemio Fuenteshez köthető doppingügyben találta vétkesnek a CAS. Az elvi jelentőségű döntés értelmében a 38 éves német kerekes 2013 augusztusáig nem versenyezhet(ne).
A Sportdöntőbíróság ugyanakkor elutasította a nemzetközi sportági szövetség (UCI) beadványát, amelyben örökös eltiltást kért, illetve azt, hogy Ullrich 2002 májusa utáni összes eredményét töröljék. A CAS indoklása szerint Ullrich nem visszaeső, noha korábban, 2002-ben kapott egy féléves eltiltást, mivel egy közúti ellenőrzés során részegen vezette az autóját, de a vérteszt amfetamint is kimutatott. Saját bevallása szerint a tiltott anyag extasy nevű kábítószerrel került a szervezetébe.
A szervezet jelentésében azt írta, hogy Ullrich legalább a vérdoppingolás tekintetében megsértette a szabályokat, továbbá azt is bizonyítottnak találta, hogy több alkalommal találkozott a doppingdoktornak nevezett Fuentes-szel, akinek 80 ezer eurót is fizetett “szolgálataiért”.
A testület szerint azért 2005 májusától törölték valamennyi eredményét, mert akkortól jelenthető ki biztosan, hogy részese volt Fuentes doppingprogramjának. A spanyol hatóságok 2004-ben kezdtek vizsgálódni az Operación Puertónak elnevezett ügyben, majd 2006 júniusában csaptak le, s 200, monogramokkal ellátott vértasakot foglaltak le, ezek többsége kerékpárosokhoz kapcsolódott. Ullrich esetében a DNS-minták alapján kilenc tasakról bebizonyosodott, hogy az ő vérét tartalmazza. Az ügy kirobbanásakor a német sztárnak saját csapata, a T-Mobile felfüggesztette versenyzői engedélyét, így nem engedte indulni 2006-ban a Touron. Ullrich mindvégig, még 2007-es visszavonulásakor is tagadta, hogy valaha csalt volna versenyzőként.
Ullrich kizárásával a 2005-ös Touron a spanyol Francisco Mancebo lépett a harmadik helyre, míg a 2006-os svájci körversenyt így a szintén spanyol Koldo Gil nyerte. Ullrich ugyanakkor megtarthatja 2000-ben nyert olimpiai aranyérmét és az 1999-es Vuelta a Espana sikerét.
A CAS hétfőn egy másik ügyben hirdette ki ítéletét: akkor Alberto Contadort, a Tour háromszoros győztesét tiltotta el két évre a versenyzéstől, s fosztotta meg egyben a 2010 nyara óta elért összes eredményétől, 2010-es Tour- és 2011-es Giro d,Italia-győzelmétől is.