Hogy mi miatt tették lapátra Bienerthet, kívülről nem tudható, hogy rászolgált-e erre, honnan tudhatnám,
Bennem még él az emlék, amikor a kézilabda-szövetség élére Kocsis Máté személyében beejtőernyőztek egy jó elvtársat, annak ellenére, hogy kézilabdás aspiráns is volt, jelesül a 206-szoros válogatott Farkas Ágnes. Sőt a tervezett új elnökségi tagok között más jó elvtársak is akadtak, például Tállai András, valamint Szabó László Zsolt, az MTVA vezérigazgatója, jolly joker. A tiszteletbeli elnök természetesen csakis egy díszdoktor lehetett: Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora.
Egy másik emlék is élénken él bennem, amikor a 100. olimpiai aranyérmünk szerzőjét, a birkózó Hegedűs Csabát, törvényesnek titulált szavazással menesztették, hogy egy
Csabát életében nem dobták el úgy, hogy magasan repüljön a szőnyeg fölött, ezek, Némethtel az élen megtették, a tetejébe pedig, ha ők dönthettek volna róla, már a szavazás előtt kiüríttetik vele a birkózószövetségben az irodáját. Talán meg is teszik, mert Csaba úriemberként viselkedve nyilván nem áll ellen, de hát egy fotelben
Orbán embereinek már akkor megvolt a jogosítványuk minden gonosztettre.
Németh is Orbán-tanítvány, tagja a családnak, nem kevésbé „g” ő, mint a keresztapja, Orbán.
Birkóztam régen, tudom, Hegedűs Csaba valóban király volt, egy egész nemzetnek szerzett örömöt. Értelmes, kedves, a birkózásért élő-haló sportvezető; belőle soha nem lesz rezsibiztos, ez biztos. Németh Szilárdnak viszont annyi a köze a birkózáshoz, mint Etelnek az ő közéhez.
(Hogy teljes legyen a kép, érdemes félmondattal megemlíteni Darnyi Tamást, aki szószólója volt Bienerth fölállításának, és elszenvedője annak, hogy Hosszú Katinka úszóiskolája kiemelten támogatott intézményként vált a Darnyi iskola legerősebb konkurenciájává. És amellett se menjünk el szó nélkül, hogy hol kötötték Bienerth talpára az útilaput, hol és ki emelte a hátára az ejtőernyőt; úszókörökben azt rebesgetik, Orbán Ráhelt kéne megkérdezni.)