Rengeteg növényfaj sorolható a pozsgás növények családjába, többek között a kaktuszok, sivatagi növények és a kövirózsa fajok is közéjük tartoznak. A változatos színű és formájú kövirózsák könnyen szaporíthatók, az át- vagy szétültetést újabb és újabb növényekkel hálálják meg.
Amilyen egyszerűek, legalább olyan szépek. A pozsgás növényeket ma már egyre többen ismerik és szeretik. Miután igénytelen növényekről van szó, így gondozásuk is egyszerű. Szárazságtűrőek, vagyis nem vízigényesek. Számtalan növényfaj sorolható a pozsgások családjába, ide tartoznak a kaktuszok és sok sivatagi növény, Magyarországon a kövirózsák és varjúhájak is.
Legfontosabb számukra a sok fény, szoktatással a tűző napot is jól elviselik
Kitűnő helyük van a napsütötte déli ablakban, teraszon, erkélyen vagy kertben.
A pozsgások és a kaktuszok télen 5-10 fokos, világos helyen érzik jól magukat, augusztustól csökkentsük az öntözések számát, és október elejétől márciusig már egyáltalán ne öntözzünk. Ez a pihenés időszaka, ilyenkor van a virágindukció, és a jó teleltetésen múlik a jövő évi bőséges virágzás is.
Ékszer
Falikép
Csészedekor
Koszorú
Kagylódísz
Pozsgás-gömböc
Kalitkába zárva
Üveggömb
Szívlevelű viaszvirág (Hoya kerrii)
A szívlevél egy Thaiföldön élő liánnövény. A nálunk is kedvelt viaszvirág távol-keleti rokona, rendkívül mutatós.
- Szukkulens, szív alakú, egymással átellenesen álló, fényes-zöld leveleivel és közelről rendkívül mutatós virágaival díszít.
- Hajtásdugványról könnyen szaporítható: a fejlődő léggyökerei ezt a folyamatot gyorsítják.
- Nyáron háromleveles hajtásainak meggyökereztetésével viszonylag könnyen szaporíthatjuk.
- Gondozása megegyezik a pozsgás növényekével.
A látványos üzenet: szeretlek!
Címlafotó:aliexpress.com