Az üveg- és fóliasátrak előnyeiről, praktikusságáról sok helyen olvashatunk. A legnagyobb előnye, hogy folyamatos termelést tesz lehetővé, így nem csak szezonálisan nevelhetjük kerti növényeinket, hanem akár egész évben is. Ezzel a módszerrel a növények nincsenek kiszolgáltatva az időjárás szeszélyeinek .
A témával kapcsolatos DIY-tippek rendszerint könnyen megvalósíthatók, házilag is kivitelezhető elképzeléseket vázolnak, amelyekkel a kert képe úgy formálható, hogy az egyedi, látványos és praktikus legyen. Ilyen ötletekből már bőséggel találhatunk az internetes portálokon.
Simon Hjermind Jensen, dán építész által tervezett dómszerű “kertház” túlmutat az egyszerű üvegházon. Minden évszakban jó megoldást nyújt növényeinknek, de tökéletes módja lehet kerti pihenő kialakítására is.
A szerkezetet kétdimenziós darabokból állítják össze háromdimenziós kupolákká. Minden alkatrészt számítógépen terveznek és CNC technológiával készítenek. UV-védett polikarbonátot használnak mind a héjaknál, mind a varrásoknál. A polikarbonát tartós és nagy ütésállósága miatt ideális megoldást kínál erre a szerkezetre, és miután újrahasznosított műanyagból készül, így környezetbarát megoldás.
A kupolákat napfény melegíti, és a belső hőmérsékletet természetes szellőztetésen alapuló rendszer állítja be.
A kerti építmény nyílásain keresztül szükség esetén fűti vagy hűti a belső teret.
Az elképesztő precizitással működő, a pillanat szükségleteihez igazodó “pop-up” népszerűsége egyre nő, hiszen a tervezők nem csupán kerti megoldásokban, hanem városi környezetbe is tökéletesen beilleszthető designt alakítottak ki.
A 3 méretben készült, könnyen összeszerelhető “bungallók” virágoknak és közösségi tereknek egyaránt kialakíthatók. Tereken, parkokban, de akár tetőtéren is praktikus és különös esztétikus látványt nyújt.
Via/shjworks