A mérkőzésen összességében helytállt a magyar válogatott, de a védekezésbeli hiányosságok kiütköztek. Szélesi és Vanczák ismét bizonytalan volt, különösen előbbinek voltak meglepő “húzásai”.
A második félidőben sokat cserélt Egervári Sándor, igaz, Fabio Capello is. Wayne Rooney lecserélésekor hatalmas füttykoncert hallatszott, Gerrard lecserélésekor viszont vastaps. Sajnos. A magyar csapat Koman utolsó érintése után Jagielka öngóljával szerzett vezetést, de a Liverpool klasszisa egymaga megfordította az eredményt két nagyszerű góljával.
A későbbiekben voltak biztató megindulásai a magyar csapatnak, Gerának láthatóan volt kedve a játékhoz, de egyenlíteni nem sikerült, így megint marad a vállveregetés.
Eredmény:
Anglia – Magyarország 2-1 (0-0)
gólszerző: Gerrard (70., 73.), illetve Jagielka (öngól, 62.)
A találkozó összefoglalója:
A két gólt szerző Gerrard érthető öröme a meccs derekán:
93. PERC: Az utolsó támadás a miénk volt. De nem tudtunk élni a lehetőséggel. Anglia megnyerte a találkozót. 2-1 oda! VÉGE A TALÁLKOZÓNAK!
Zamora fejesét tolta ki bravúrral.
Adam Johnson lövésébe ért bele Király.
Koman szögletét Komlósi fölé fejelte.
88. PERC: Szélesi képes volt az angol térfél közepéről hazaadni Királynak. Nem sokkal később Gera 100 százalékos ziccert hibázott, miután Priskin kiugratását Hartba lőtte!
Hajnal ugratta ki későn.
86. PERC: Az biztos, hogy a megfiatalított angol csapatban a sziporkázó Youngnak helye lehet.
85. PERC: A teljesen felforgatott csapatok csatáját láthatjuk, és bizony ebben alulmaradunk. Közben bejelentették, hogy a meccs embere Steven Gerrard lett. Pedig még hátravan hat perc.
Rudolf helyén Priskin.
Gerrard helyett Wilkshire a pályán.
Zamora fejesét Király tolta ki.
Szélesi ügyetlenkedte el.
78. PERC: Azért bosszantó, hogy nem tudtuk megtartani az előnyt, és az is, hogy Tóth Balázsnak eszébe sem jutott Gerrardot megakadályozni a gólszerzésben.
22 méterről jöhetett. Hajnal a sorfalba lőtte.
74. PERC: Gerrard gondolt egyet és elindult. Négy védőt, bolondított meg, Király fölött a kapuba pöckölte a vezető találatot. 2-1!
Mezhúzásért.
Négy védőt alázott meg.
Vadócz mentett Gibbs elől.
71. PERC: 85. válogatott meccsén Gerrard a 18. gólját szerezte, de még milyet! Két csel után Tóth Balázs mellett középről elvállalta, és a labda úgy cikázott, hogy azt Király nem védhette. 1-1!
Bebikázta 18 méterről védhetetlenül.
69. PERC: Ashley Young lőtte fölé a labdát nagy erővel.
68. PERC: A visszajátszás igazolta, hogy a gól minden bizonnyal érvénytelen, hiszen nem haladt át a labda teljes terjedelmében a gólvonalon. Két percre rá Laczkó kapott sárgát.
Rooney helyett Milner érkezett.
62. PERC: Elképesztő góllal vezet Magyarország! Gera kapott nagyszerű labdát, továbbadta Tóth Balázsnak, aki középre passzolt, és ott Jagielka lábáról a gólvonal felé szállt a játékszer. Az angol védő, Dawson kipaskolta, de az asszisztens megadta a találatot! 0-1!!
Jagielka, öngól
Tóth Balázs jött Elek Ákos helyett.
59. PERC: Király Gábor védte Johnson jobb oldalról megeresztett lövését.
56. PERC: Johnson a szabadot először a sorfalba lőtt, majd a kapu fölé. Liptákról elmondhatjuk, hogy remekül mutatkozott be a válogatottban. Az angolok tájékoztatása szerint mégis összejött 72 024 néző. Elhisszük, ha nehezen is.
Komlósi jött be Lipták helyére.
Rooneyt lőtte ki Lipták.
52. PERC: Zamora kapott nagy labdát, de továbbadta Rooneynak ahelyett, hogy lőtte volna. Rooney még tovább passzolta Gerrardnak, aki emeléssel próbálkozott, de gyenge volt a kivitelezés.
49. PERC: Vadócz ugratta ki Rudolfot, de a genovai támadó kézzel vette le a labdát.
Kezezésért kapta.
48. PERC: A pályán van Young, Gibbs, Dawson, valamint a fulhames Zamora, a mieinknél pedig Laczkó Zsolt.
Lipták mentett Young elől.
Gólra fel!
Huszti, Dzsudzsák le, Hajnal, Koman be.
Szinte teljesen kicserélődik a szünetben.
Jagielka kellemes meglepetés az angol válogatottban:
A magyar csapat ha nem is bátran, de stabilan focizik, annak ellenére, hogy a már a korábbi mérkőzéseken is bizonytalankodó Vanczák és Szélesi ezúttal is könnyen átjátszható. Rooneynak nincs kedve focizni, ez a mi szerencsénk.
Dzsudzsák remekül érzi magát a jobb oldalon, némelyik megindulása befelé veszélyes lövéssel fejeződött be. Meglátjuk, a két szakvezető mely játékosokkal frissíti fel a csapatot a második félidőre.
45. PERC: A játékvezető nem hosszabbít, vége az első félidőnek!
44. PERC: Capello unottan nézi a meccset, Pearce másodedző kollégáival beszélget. Izzadni nem izzadnak, igaz, ez talán Egervári Sándorról is elmondható.
Rooney lövésébe Juhász ért bele.
Adam Johnson ívelt be, Rooney kifejelte.
40. PERC: Vanczák már másodszor fejel az ellenfélhez egy ártalmatlan szituációban, mák, hogy nem lett belőle baj.
36. PERC: A mieink Svédországban kezdik majd az Eb-selejtezőket, szeptember 3-án.
Gerrard szabadrúgását védte szögletre.
Szélesi buktatta Walcottot 17 méterre.
Juhász mentett Walcott elől.
30. PERC: Próbálkozunk, próbálkozunk, de a védelmünk gyenge. Egy pillanat alatt kiugratta Rooneyt Gerrard, még jó, hogy Király kijött a kapuból. Egy perccel később Gera lőtt a másik oldalon, Hart biztosan fogta a lövést. Kettészakadt most a középpálya.
Husztit sodorta el Johnson a szögletzászlónál.
28. PERC: Kifelé jöhetett a szabadrúgás a szöglet után, Juhász és Gera támaszkodhatott a francia játékvezető szerint.
Dzsudzsák ismét lőtt, beleszálltak.
20. PERC: Talán a kezdeti bátortalanság után összeszedjük magunkat. Ismét érezhető, hogy félénken indulunk és passzolgatunk előre. Pedig nincs okunk rá.
17. PERC: Sajnos a szöglet veszélytelen volt, Hart kiütötte messzire a beívelést.
Dzsudzsák lövésébe ért bele Terry.
13. PERC: Hatalmas helyzet maradt ki. Walcott vitte el a labdát mindenki mellett a jobb oldalon, középre adta a labdát, ahol teljesen tisztán jött Adam Johnson, aki fölé bombázott. Ziccer volt.
11. PERC: Huszti kikanyarintotta a kornert, a partjelző jelzett. A reklámtáblákon már a szeptember 3-i angol-bolgár meccset hirdetik. Nos, azt a találkozót Kassai Viktor fújja majd.
Jagielka mentett Rudolf elől.
9. PERC: Gyorsak az angol szélsők, főleg Walcott, így nehéz lesz, fiúk. Szerencsére sikerült kivédekezni a kezdeti rohamokat, a szögletek nem voltak igazán veszélyesek.
Majd megint, nagyon beszorultunk.
Ismételhettek.
Juhász fejéről pattant ki.
6. PERC: Megint Jagielka lőtt a szöglet után, az oldalhálóba.
Ashley Cole lövésébe ért bele Lipták.
5. PERC: Egy, a térfél közepéről elvégzett szabadrúgás után Elek fejére érkezett az ívelés, Hart biztosan fogta az erőtlen próbálkozást.
Ráadásul gólt pöccintett a kapuba. Jó döntés.
2. PERC: A szöglet után Jagielka fejelt, de a labda fölészállt.
Lipták mentett Rooney elől.
1. PERC: A 45 ezer néző bizony nagy kudarcnak számít, az eddigi negatív rekord az új Wembleyben 67 ezer látogató volt Szlovénia ellen. Némi füttykoncert azért hallatszik.
Hajrá, magyarok!!
A pályára vonuláskor nem fütyültek az angol szurkolók, csendes taps fogadta Gerrardékat. Miután felálltak a csapatok, többek között Csányi Sándor, az MLSZ elnöke fogott velük kezet!
Meglepő kezdők mindkét oldalon, a szokottnál gyérebb érdeklődés a londoniak részéről. A himnuszok szólnak hamarosan, majd indulhat a meccs!
Kezdőcsapatok:
Anglia: Hart – A. Cole, Terry, Phil Jagielka, G. Johnson – Gerrard, Lampard, Barry – Walcott, Rooney, Adam Johnson. Szövetségi kapitány: Fabio Capello
Magyarország: Király Gábor – Szélesi Zoltán, Juhász Roland, Lipták Zoltán, Vanczák Vilmos – Dzsudzsák Balázs, Vadócz Krisztián, Elek Ákos, Huszti Szabolcs – Gera Zoltán, Rudolf Gergely. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor
Két meglehetősen csalódott csapat találkozik a Wembleyben. A magyar válogatott kapitányváltás után, sokadik megújulása nyitányaként vág neki a találkozónak, míg a hazaiak a csalódást keltő világbajnoki szereplés utóhatásaival a vállukon.
Szóba is került, hogy a szurkolók majd a mérkőzés egy bizonyos pontján fütyülni kezdenek, majd meglátjuk, élnek-e a lehetőséggel. Fabio Capello maradt az angolok kispadján, de a dolga talán még nehezebb, mint a világbajnokság előtt. Wes Brown, valamit Paul Robinson is bejelentette visszavonulását, miután meghívta őket a keretbe. Így fordulhatott elő, hogy Hart mellett két U21-es kapus, Franck Fielding és Scott Loach kapott meghívót a keretbe. Kapusposzton tehát továbbra is a káosz uralkodik a szigetországban.
Rooney, Lampard és a többiek szerencsétlennek tartják a meccs időpontját, ettől függetlenül ott vannak a pályán, és vélhetően mindent meg is tesznek a győzelemért.
A magyar válogatottba visszatért Gera Zoltán, aki nagy kedvencnek számít Angliában. Nem bánnánk, ha Dzsudzsák Balázshoz hasonlóan gólt szerezne második otthonában (az egykori debreceni betalált a hollandok elleni találkozón), igaz, azt is szeretnénk, ha ezúttal nem kapnánk hat gólt (az a meccs 6-1-re a hollandoké lett).
A magyar válogatott keretében ott van Koman Vladimir, mint a jövő és Király Gábor, mint a múlt jeles képviselője. Egervári Sándor bemutatkozó mérkőzésén pedig rögtön újoncot is avat: Lipták Zoltán, a Videoton játékosa először szerepel a nemzeti csapatban. Elek Ákos sem nevezhető rutinos csapattagnak, most második alkalommal húzza fel a címeres mezt.
A játékvezető a francia Stephane Lannoy. A helyszínen ott van Buzánszky Jenő, az Aranycsapat legendás játékosa és Csányi Sándor, az MLSZ elnöke is.
A mérkőzésre elővételben állítólag 60 000 jegy elfogyott, igaz, ez a Wembley Stadionban nem számít nagy számnak. Megújulása óta a szlovénok elleni 67 ezres nézőszám jelentette a negatív rekordot!
És, ha már Anglia: a legnépszerűbb fogadóiroda, a William Hill oddsai a mai meccsre:
angol győzelem: 2/7; döntetlen 4/1, magyar győzelem 10/1.
1953. november 25. A legendás 6-3 összefoglalója: