Meghaladta a 170 ezret a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az Egyesült Államokban vasárnap estére a baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház adatai szerint. Változatlanul Florida, Louisiana és Texas az a három tagállam, amelyben a legtöbb az újonnan diagnosztizált fertőzött, valamint a vírus okozta betegségben elhunyt ember.
Az Egyesült Államokban már 5 millió 380 ezer fertőzöttet regisztráltak a járvány kezdete óta. Vasárnap washingtoni idő szerint éjfélig 50 ezer új fertőzöttet és 483 halálos esetet jelentettek a megelőző 24 órából. A legtöbb tagállamban folyamatosan csökken az új fertőzések aránya, kivétel ez alól Illinois, Dél-Dakota és Hawaii – írja az MTI.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója, Robert Redfield vasárnap egy orvosi szaklapnak adott interjújában ismételten arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok a történetének „legrosszabb ősze” elé nézhet, ha az emberek nem tartják be a javasolt óvintézkedéseket, köztük a társadalmi távolságtartást és a szájmaszkok viselését.
A CDC adatai szerint március vége óta folyamatosan növekszik a gyermekek körében azonosított fertőzések és a megbetegedések száma is. Augusztus 3-ig az összes Covid-19-es eset több mint 7 százalékát a 17 esztendősek és annál fiatalabbak körében állapították meg. Egyre több a megbetegedés a kisebbségi népcsoportok, elsősorban a spanyol ajkú amerikaiak körében is.
A Harvard Egyetem közegészségügyi intézete vasárnap arra biztatta az amerikai vállalatokat, hogy igazgatótanácsaikban és vezető menedzsereik körében alkalmazzanak közegészségügyi szakembereket is, akik megfelelő intézkedéseket javasolhatnak a cégen belül a járvány féken tartása érdekében. Az intézet meglátása szerint ugyanis a járvány hosszú éveken keresztül fenyegetheti a vállalati szférát.
A Harvard intézete, de más akadémiai és orvosi intézmény is, már kiépített ilyen jellegű kapcsolatokat a bankszektortól a szórakoztatóiparig az üzleti szféra több szereplőjével. A Cleveland Klinika például légitársaságokkal és szállodákkal áll partneri kapcsolatban, a híres Mayo Klinika pedig a McDonald’snak ad egészségbiztonsági tanácsokat arról, hogy miként működtesse gyorséttermeit.
A Johns Hopkins Egyetem hétfő reggeli összesítése szerint a járvány az Egyesült Államokat sújtja a leginkább, Brazília áll a második helyen, 3,3 millió fertőzöttel és 108 ezer halálos áldozattal, India pedig a harmadik helyen 2,6 millió fertőzöttel és 50 ezer halálos áldozattal.
Kiemelt kép: JOHN MOORE/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP