Mr. Kushner a fehér házi email-fiókját használja hivatalos levelezésre, magánfiókjának forgalma januártól augusztusig kevesebb mint száz elektronikus levélváltás volt a Fehér Ház munkatársaival
– fogalmazott Lowell ügyvéd. Hozzátette, hogy a magánfiókról küldött vagy oda érkezett levelek többnyire újságcikkek vagy politikai kommentárok voltak és semmi esetre sem a főtanácsadó munkájával összefüggő bizalmas információk.
Kushner január óta időről-időre használja a magánfiókot is, elsősorban kényelmi okokból, akkor, amikor úton van, vagy a személyi laptopját használja. A Politico értesülései szerint egyetlen levél sem tartalmazott bizalmas információkat és nincs jele annak sem, hogy Kushner érzékeny vagy bizalmas információkat osztott volna meg.
A The Washington Post című amerikai lap szerint az elnöki főtanácsadó a levelek jó részét – a nem személyes információkat tartalmazókat – azonnal tovább is küldte a védett, kormányzati elektronikus leveleinek fiókjába.
A szövetségi törvények előírásai szerint a Fehér Házban született valamennyi dokumentumot – köztük az elektronikus leveleket is – meg kell őrizni.
A személyes e-mailek használata többé-kevésbé elterjedt gyakorlat a Trump irányította Fehér Házban, jóllehet, Donald Trump 2016-ban az elnökválasztási kampányban élesen bírálta vetélytársát, Hillary Clinton demokrata párti elnökjelöltet, mert külügyminiszterként a magánszerverét is használta hivatalos levelezésre. Annak idején Hillary Clinton is azzal érvelt, mint most Kushner, hogy kényelmi okokból használja magánfiókját.
A The Washington Post mindazonáltal megjegyezte: Kushner gyakorlata nem hasonlítható Hillary Clintonéhoz, aki kifejezetten magánszervert működtetett a hivatalos levelezéseihez.
(MTI, kiemelt kép: Europress)