A megmozdulás résztvevői a Szerbiával augusztusban Brüsszelben kötött megállapodás ellen tiltakoztak, amely a korábbiaknál nagyobb jogokat biztosít a kisebbségi szerb önkormányzatok közösségének.
A tüntetők köveket és gyújtópalackokat dobáltak. A kormány épülete kigyulladt, a lángokat ugyanakkor a tűzoltóknak sikerült gyorsan megfékezni. A tiltakozók több rendőrségi járművet felgyújtottak.
A kormány az ellenzéki pártok vezetőit vádolta meg az erőszakos megmozdulás szervezésével. Az ellenzéki pártok ugyanakkor azt közölték, hogy további tiltakozásokat tartanak mindaddig, amíg a kormány le nem mond.
Szerbia egykori déli tartománya, Koszovó – ahol az albánok vannak többségben – 2008-ban a Nyugat támogatásával egyoldalúan kiáltotta ki függetlenségét, egy évtizeddel azt követően, hogy a NATO légicsapásokkal kiszorította az albán többségű lakosság ellen kegyetlenül fellépő szerb biztonsági erőket. Koszovó függetlenségét Belgrád azóta sem ismeri el.
Két és fél éve történelminek nevezett rendezési folyamat kezdődött a két ország között, a kormányfők azonban számos kérdésben azóta sem tudtak megegyezni. Sok koszovói albán úgy véli, hogy a Szerbiával kötött megállapodás veszélyt jelent Koszovó nehezen kivívott függetlenségére, amelyet jelenleg száz ország ismer el.
A felekre ugyanakkor nagy nyomást nehezedik Brüsszel részéről, amely azt szeretné, hogy jussanak megállapodásra a köztük lévő ellentétek rendezésében.