Nagyvilág

Kövér: „Komoly problémákra lehet számítani”

Kover-Laszlo-Komaromban(960x640).jpg (kövér lászló, komárom, )
Kover-Laszlo-Komaromban(960x640).jpg (kövér lászló, komárom, )

A házelnök Pásztor Istvánnal, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökével és a legnagyobb délvidéki magyar párt elnökségével tárgyalt.

Kövér László a szabadkai Pannon RTV Közügyek című hírháttérműsorában elmondta: a vajdasági politikusokkal számba vették a csütörtöki belgrádi látogatások során is felvetendő kérdéseket. Áttekintették azokat az ügyeket is, amelyek Szerbiát és a vajdasági magyarságot is érintik – közölte az Országgyűlés elnöke, majd hozzátette, hogy ezek között az ügyek között esett szó Szerbia európai uniós csatlakozási folyamatáról. Megismételte a magyar kormány azon álláspontját, miszerint Budapest támogatja Belgrád euroatlanti integrációját.

Szó volt emellett a vajdasági magyarságot érintő gazdaságfejlesztési programokról és a szülőföldön való megmaradást segítő elképzelésekről. A VMSZ-szel azoknak a gazdasági és térségfejlesztési programoknak a részleteiről is tárgyalt a magyar házelnök, amelyek támogatását Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten erősítette meg.

Kövér László a Pannon RTV-nek adott interjúban kifejtette, hogy az elvándorlás nemcsak a Vajdaságot, hanem az anyaországot is fenyegeti. “Ha ez így megy tovább, komoly demográfiai problémákra lehet számítani”, tehát az a cél, hogy lehetővé tegyék, illetve elősegítsék a szülőföldön való megmaradást, a magyar nyelven való boldogulást.

A szerb-magyar viszonyt a történelem során komoly nehézségek terhelték, a két éve megkezdett megbékélési folyamat azonban komoly eredményeket ért el – magyarázta Kövér László. Megfogalmazása szerint ma már Szerbiával megvan az a bizalmi alap, az a bizalmi tőke, amelyre építve gyakorlati kérdésekről is lehet beszélni. Az aktuális kérdések között az Országgyűlés elnöke a Budapest-Belgrád-vasútvonal megépítését, illetve a közép-európai térség alternatív úton történő gázellátásának biztosítását említette.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik