Gazdaság europoli

Tárgyal a kormány a migrációs ítélet végrehajtásáról, hogy megszűnjön a napi egymillió eurós bírság

Varga Jennifer / 24.hu
Varga Jennifer / 24.hu

Magyarország az uniós bíróság által hozott migrációs ítéletében kiszabott bírságot nem fogja befizetni, törekszik arra, hogy megoldja ezt a kérdést, ezért megkezdte a tárgyalásokat – közölte Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter Strasbourgban, az Európai Parlament alkotmányügyi bizottsága ülését követően csütörtökön az MTI tudósítása szerint.

Azzal összefüggésben, hogy Európai Unió Bírósága június közepén 200 millió euró, valamint további napi egy millió euró megfizetésére kötelezte Magyarországot arra hivatkozva, hogy nem teljesítette a befogadási feltételekről szóló irányelv és a visszatérési irányelv rendelkezéseit, Bóka János magyar újságíróknak nyilatkozva azt mondta: megkezdődtek a tárgyalások Ylva Johansson belügyi biztossal a migrációs ítélet végrehajtásáról. A megbeszélésen egyértelművé tette, hogy Magyarország a kiszabott bírságot nem fogja befizetni. Ebben az esetben a bírság összegével csökkentik az országnak járó támogatásokat.

„Megállapodtunk abban, hogy milyen csatornákon keresztül zajlanak az ítélet végrehajtásával kapcsolatos további megbeszélések. Fölállítottunk egy menetrendet, a megbeszélések ennek megfelelően fognak folytatódni a továbbiakba” – fogalmazott. „Magyarország törekszik arra, hogy megoldja a kérdést, és a napi egymillió eurós bírság megszűnjön. Magyarország pozícióját a migrációs ítélet végrehajtásával kapcsolatban a népszavazáson, a nemzeti konzultáción, illetve a választásokon kifejezett politikai akarat jelenti” – jelentette ki Bóka János, majd úgy fogalmazott: „ez nagyon határozott, egyértelmű felhatalmazás számunkra. Nekünk ennek mentén kell tárgyalásokat folytatnunk az uniós bizottsággal a továbbiakban is”.

Mint ismert, az Európai Unió Bíróság arra kötelezte a magyar kormányt, hogy hozza összhangba a magyar migrációs és menekültügyi rendszert az uniós előírásokkal, majd miután ennek hosszú időn keresztül nem tett eleget, jött a 200 millió eurós büntetés, ami naponta 1 millió euróval nő.

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik