A kormány február 26-án rendeletet hozott róla, hogy a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. és a Magyar Takarék Befektetési és Vagyonkezelő Zrt. összefonódását közérdekből nemzetstratégiai jelentőségűnek minősíti.
Ennek pedig azért van “jelentősége”, mert ha a Gazdasági és Versenyhivatal vizsgálni akarta volna az ügyet, akkor ezt már nem teheti meg.
A kormány indoklása szerint a munkahelyek megőrzése, a takarékszövetkezetek integrációjának felgyorsítása és a fontos fennálló szerződések fennmaradása, valamint elsősorban vidéken a pénzügyi ellátás biztonságának fokozása miatt volt szükség erre a lépésre.
A takarékok érvénytelennek tekintik a pályázatot
A Takarékbank állami többségi tulajdonának értékesítésére kiírt pályázatán az egyetlen érvényes beadvány a Magyar Takarék Zrt.-é volt. Pedig az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) is készült rá, hogy megszerezzék a tulajdonrészt. Csakhogy szerintük a feltételekkel kizárták őket a pályázatból. Holott eredetileg arról volt szó, hogy előnyben részesítik majd a szövetkezeteket.
Az OTSZ igazságtalannak érezte a kirekesztést, és ezért a pályázatot érvénytelennek is tekintette. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azonban visszautasította az OTSZ vádjait. Szerintük szó sincs a pályázat tudatos befolyásolásáról.
Az üggyel kapcsolatban kerestük az OTSZ-t is. Cikkünk megjelenése után tudtunk beszélni a szervezet ügyvezetőjével, akit meglepett a lépés. Mint mondta, olyan, mintha a kordét megelőzte volna a paci! Hogy mit értett ezen? Kattintson, és megtudhatja!