A résztvevők ugyan megállapodtak, hogy a vitatott árfolyam- és kereskedelmi kérdések megoldásában együttműködnek, de a részletek kidolgozása csak a jövőben várható.
Egyelőre még arról sem sikerült megegyezni, hogyan határozzák meg az irányelvek megalkotásának kritériumait. Ugyanakkor egyetértettek, hogy a világgazdaság visszatért a növekedés útjára, de az élénkülés folyamata lassú.
Mint Wolfgang Scha:uble német pénzügyminiszter a találkozót követően elmondta: elhárult, illetve jelentősen csökkent egy árfolyamháború veszélye, a Fed fenntartható növekedést, nem pedig gyenge dollárt akar. Ezzel más résztvevők is egyetértettek.
Ténylegesen a csúcsértekezlet csak azokra a reformokra adta áldását, amelyet részben a hetekkel korábban Kjongdzsuban ülésező G20 pénzügyi vezetők fogadtak el, illetve azt az új bankszabályozást, amelyet a világ központi bank- és pénzügyifelügyelet-vezetőinek Bázeli Bizottsága még szeptemberben hirdetett ki.
Más témákban – így az árfolyamszabályozás, vagy a vitatott kereskedelmi kérdések terén – továbbra sem jutottak túl az általánosságokon. A házigazda Dél-Korea szóvivője kénytelen volt “igen bátorítónak” nevezni már azt is, hogy a zárónyilatkozat kissé enyhíti a feszültséget.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) mélyreható reformjáról még októberben állapodtak meg kjongdzsui tanácskozásukon a G20 csoport pénzügyi vezetői. A több szakaszból álló reformnak véglegesen 2014 januárig kell lezárulnia. A G20 tagországok nyilatkozata szerint ennek végrehajtásával az IMF hatékonyabb és hitelesebb szervezet lesz.
A G20 csoport rábólintott az új nemzetközi bankszabályokra, vagyis a bankok tőkemegfelelési mutatóinak szigorítására. A megbeszélések színhelyéről Bázel III-nak nevezett intézkedéseket a kormányok, parlamentek dolga lesz törvénybe iktatni fokozatosan, 2019-ig.