Márciusban írtunk Pintér Attiláról, aki hét állatával került bajba, miután egyszerre veszítette el az albérletét és a munkáját. Helyzete azóta megoldódott és továbbra is az állatoknak szenteli szinte minden percét.
Ő az, aki három éve elindította a szilveszteri állatmentő ügyeletet. Társaival olyan önkénteseket keresnek, akiknek van chipleolvasójuk, tudnak állatot befogni, szállítani, be tudnak fogadni pár napra egy-egy kutyát, macskát vagy csak adminisztrációs, szervezői munkában tudnak segíteni.
A Szilveszteri Állatmentő ügyelet Facebook-csoportjában lehet jelentkezni.
A petárdás, tűzijátékos óévbúcsúztatót csöppet sem kedvelik az állatok, nekik a durrogás elviselhetetlen, ijesztő hang, ami miatt azonnal menekülni próbálnak, és ha van rá módjuk, világgá szaladnak.
Január első hetében az év más időszakához képest 25-30 százalékkal több – körülbelül 120-150 – kóbor kutya kerül például a fővárosi, Illatos úti ebtelepre. Az állatok nagy része sok esetben megkerül, de sokat elütnek vagy sosem találnak haza. A kóborrá váló állatok néhány óra alatt 5-10 km-ert is képesek megtenni.
A bajt elkerülendő szilveszter környékén javasolt még a chipes állatokra is bilétás nyakörvet kötni névvel, címmel, telefonszámmal. Valamint otthon célszerű a leghangszigeteltebb szobát, udvarrészt, garázst választani a cicáknak, kutyáknak. Félősebbeknek még akár nyugtató is beszerezhető az állatorvostól.
A Szilveszteri Állatmentő Ügyelet segít abban is, mit kell tenni kóbor kutya láttán, illetve
Korábbi cikkünkben mi is felhívtuk már rá a figyelmet, hogy a chip nem segít megtalálni az elkóborolt állatot, ha azt nem regisztrálták.
Állatorvosok is magyarázzák, miért nem buli a kutyáknak a szilveszter: