Budapesttől 25 kilométerre, Piliscsabán épül Magyarország egyik legkülönlegesebb épülete. Körpanorámás telken, dombtetőn áll egy, a tájba belesimuló kupolás épület. Három éve tették le az alapjait, jelenleg hetvenszázalékos a készültsége.
Az Álomvölgy központba úgynevezett tanfolyamokat szerveznének és tovább képeznék a kezdő lélekdoktorokat. A spirituális központot A végső valóság című könyvvel népszerűvé vált Balogh Béla jegyzi, pontosabban az általa vezetett Fehér Sas Páholy Közhasznú Alapítvány.
Nem bullshit
Tévedés, ha valaki összehasonlítja Baloghék módszereit például a tévés sarlatánok trükkjeivel, akik a levegőt csavargatva „gerincműtéteket” hajtanak végre az emelt díjas számot hívó naiv nézőkön.
A spirituális gyógyítók valójában nem gyógyítanak, nem váltják ki az orvost, az általuk tanított meditáció, a segítségükkel elért belső nyugalom és harmónia megteremtése nem helyettesíti az egészségügyi ellátást, de kiegészíti azt.
Ahogy Balogh Béla fogalmaz:
A Fehér Sas Páholy gyógyítói nagyon sokat tudnak segíteni abban, hogy a gyógyulni vágyó ember visszataláljon a teljes élethez.
Néhány évvel ezelőtt az Egészségforrás Alapítvánnyal közösen végzett kutatásban 34 melldaganatos nő vett részt. Mindegyikük túl volt legalább egy hagyományos orvosi beavatkozáson (kemoterápián, műtéten stb). A daganatos nők kezelését kiegészítették a spirituális gyógyítók úgynevezett onkopszichológiai módszereivel. Öt évvel később kiértékelték az eredményeket, orvosi távolságtartással fogalmazva: az életben maradás 100 százalékos volt.
A kutatásról 2012 decemberében írtak a Magyar Onkológia című orvosi szakfolyóiratban. Például ezt:
A program nagymértékben hozzájárult a betegek testi-lelki állapotának javulásához. Statisztikailag is jelentős mértékben csökkent a depresszió, a szorongás, a fáradtság, kimerültség érzése, javult az életminőség, a testi-fizikai működés, a testkép, a betegség felett érzett kontroll, és jelentős mértékű lelki-spirituális fejlődés, növekedés jött létre.
Közösségi finanszírozás
A piliscsabai központ építését három éve kezdték el mindenféle állami, külföldi vagy pályázati támogatás nélkül, kizárólag adományokból. A hagyományos pénzgyűjtés most új szintre lépett, kiegészült egy internetes verzióval, az USA-ban már bevált és igencsak hatásos crowdfundinggal. Ez hasonló a Kickstarterhez, csak itt nem egy újfajta mobiltelefonra vagy öntisztító ruhára gyűjtenek, hanem egy spirituális gyógyító-, oktató- és meditációs központra.
Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy erről itt lehet részletesen olvasni.
Apránként, akár 5 dolláronként (kb. 1400 forint) gyűjtik össze a pénzt, és amikor a szükséges összeg összejön, azt transzparensen elköltik az építkezésre. Az adományozók pedig a felajánlásokhoz mérten ajándékokat is kapnak:Balogh Béla azt mondja, szeretné, ha az építkezés hároméves évfordulójára, idén augusztusra ki tudna nyitni az Álomvölgy központ. Ehhez azonban még sok pénzre és sok lelkes támogatóra van szükségük.