Belföld

A győri városrendészet telephelyéről, a kerítést lebontva loptak el egy autót

A szerző felvétele
A szerző felvétele
Még az előző önkormányzati ciklusban a közbiztonság növelése céljából jött létre a városrendészet az észak-dunántúli megyeszékhelyen. Azonban úgy tűnik, az általuk elszállított autók sincsenek mindig biztonságban. Az egyiket legalábbis a városrendészet által bérelt telephelyről lopták el. Rákérdeztünk az esetre a rendőrségnél, a városrendészetnél, illetve a telephelyet bérbe adó cégnél, és a helyszínen is kérdezősködtünk.

Az autók többségét az utcáról, parkolókból szokták ellopni, így azt gondolhatnánk: egy hivatalos szerv őrzött telephelyén ilyen nemigen fordulhat elő. Győrben viszont bekövetkezett a fenti szabályt próbára tévő kivétel. A városrendészet honlapján található az általuk a közterületekről elszállított gépjárművek listája, illetve az is, hogy hol lehet azokról érdeklődni. De az egyik autó tulajdonosa hiába kereste volna ott a járművét. Forrásunk szerint a kerítést megbontva, trélerrel vitték el az autót.

„A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást folytat lopás bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, aki 2024. november 12-én 15 óra 17 percet megelőző – egyelőre pontosan nem behatárolt – időben

Győrben, a Külső Veszprémi úton lévő, a Győri Városrendészet által üzemeltetett telephelyre dolog elleni erőszakkal bement, és onnét egy gépjárművet eltulajdonított

– válaszolta kérdésünkre a rendőrség. Ez alapján, mivel a bűncselekményt csak délután fedezték fel, a lopás valószínűleg nap közben történhetett. Felmerül a kérdés, egy őrzött telephelyről hogyan vihették ki az autót?

A szerző felvétele

Megkerestük a városrendészetet. „A szóban forgó telephelyet a Győri Agroker Zrt.-től béreljük, a bérleti szerződésben meghatározottak alapján” – válaszolták. Arról is érdeklődtünk: a telephely őrzése, felügyelete, üzemeltetése kinek a feladata, illetve felelőssége? Azt felelték, feljelentést tettek, illetve „tájékoztattuk az esetről az Győri Agroker Zrt.-t és kértük a történtek kivizsgálását, amely tudomásunk szerint jelenleg is folyamatban van”. Eszerint a gépjárművek őrzése az Agroker feladata. Erre utal, hogy a városrendészet tájékoztatása szerint „a telephely tulajdonosa megkezdte a további biztonsági rendszerek kiépítését.”

Forrásunk szerint a bűncselekmény épp a telep őrzésének hiányosságai miatt történhetett meg. Elmondása szerint korábban is voltak már ezen a telephelyen alkatrészlopások. Ezt viszont mind a rendőrség, mind a városrendészet cáfolta, a kapitányság szerint „a megkeresésében foglalt időszakban – fentieken túl – a kérdéses telephelyet érintő bűncselekményről a Győri Rendőrkapitányságra nem érkezett bejelentés.” A Győri Agroker Zrt.-nek feltettük a kérdéseink e-mail-ben, de nem reagáltak. A helyszínen egy portaszolgálatot ellátó férfival beszéltük, de ő nem akart nyilatkozni.

Az előző ciklusban, a fideszes városvezető, Dézsi Csaba András idején létrehozott városrendészetet korábban Győr új, júniusban megválasztott ellenzéki polgármestere kritizálta. „A városrendészettel az a probléma, hogy teljesen ugyanazt csinálják, mint a közterület-felügyelet, de kétszer annyi pénzből. Nem értem, miért. Dupla pénzt költünk rá, de nem dupla annyi a hatékonyság, a számok sem ezt mutatják, és a Győrben élők sem ezt érzik. El fogok beszélgetni a városrendészettel, rá fogok kérdezni náluk ezekre” – mondta a 24.hu-nak adott interjúban Pintér Bence. Hozzátette: „a városrendészetnek Marcalvárosban, az én társasházi lakásomhoz közel kialakítottak egy pihenőt pár millió forintért. Létrehozták ezt a helyet, és azóta nem láttunk ott városrendészt. Pontosabban egyszer, amikor kihívtam őket, ott voltak két napig, azóta megint nem. Tehát nem tudom, miért van az a pihenőhely, miért költöttünk rá ennyi pénzt, egyáltalán használja-e bárki is”.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik