Belföld

Vádiratot nyújt be az ügyészség a milliárdos Jellinek Dániel ellen a számlagyáros botrányban

Indotek
Indotek
Az egyik leggazdagabb magyar magára vállalta a csalást apja és egy kollégája helyett, akik ellen ejtették a vádakat. Így helycsere jöhet a vádlottak padján.

Két hete számoltunk be arról, hogy várhatóan felelőségre vonják Jellinek Dánielt az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárbotrányában, amelynek főszereplői ellen februárban emelt vádat a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség. A 24.hu értesülése szerint azután, hogy a leggazdagabb magyarok listáján a hetedik helyet elfoglaló Jellinek magára vállalta az apja és kollégája terhére rótt bűncselekményeket, az ügyészség a vád módosítását kezdeményezte a Győri Törvényszéken.

A lapunk által megismert ügyészségi dokumentum szerint Jellinek korábban megvádolt 74 éves édesapjával és szintén a vádlottak padjára idézett kollégájával szemben az ügyészség ejtette a vádakat. Ugyanakkor az október közepén – a Jellinek Dániel szerepéről beszámoló cikkünk után egy nappal – kelt hivatalos irat arra is kitér, hogy

a vádhatóság a beszerzett adatokra figyelemmel vádiratot fog benyújtani az üzletemberrel szemben.

A csaknem 300 milliárd forintos becsült vagyonnal rendelkező vállalkozó úgy került a költségvetésnek négy és fél milliárd forint kárt okozó, ötven vádlottat felsorakoztató ügybe, hogy az érdekeltségében álló Indotek Csoport két vállalata is fiktív számlákat fogadott be a számlagyártól. A két említett társaság – a Mall Management Kft. és az In-Management Kft. – volt, melyek korábbi ügyvezetőit vád alá helyezte az ügyészség. Ezek egyike volt Jellinek édesapja, aki öt éven át vezette az előbbi céget. Vele és a másik cég vezetőjével (akiktől Jellinek vette át egy időre az ügyvezetést) szemben különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége volt a vád.

Jellinek Dániel akkor érdeklődésünkre azt írta: „Azt csináltam, ami egy ilyen helyzetben minden cégvezetőtől, tulajdonostól és szüleiért felelősséget vállaló embertől elvárható, magamra vállaltam az ügyet, hogy ártatlanul ne hurcolják meg idős édesapámat és kollégámat.”

Az Indotekhez tartozó két cég a vád szerint 52, illetve 53 millió forint kárt okozott a költségvetésnek. Azonban a vádiratban foglaltak alapján a két társaság az eljárás megindulását követően önellenőrzéseket hajtott végre, melyek eredményeként kötelezettség-növekedésről adott számot, és az okozott vagyoni hátrányt teljes mértékben megtérítette.

Az október közepén kelt ügyészségi dokumentumban foglalt vádmódosítás részleteiről, valamint a Jellinek elleni vádiratról érdeklődve megkerestük kérdéseinkkel a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészséget. Érdemi választ azonban nem adott a vádhatóság, mindössze annyit közöltek: „Jelenleg ebben az ügyben is folyamatos munkát végez az ügyészség, ezért az események kommunikációja jelenleg akadályozott.”

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk? Akkor a folytatáshoz!
Ha még nem vagy a 24 Extra előfizetője, ismerheted meg a csomagokat.

Már előfizető vagyok,

Ajánlott videó

Olvasói sztorik