Sulyok Tamás köztársasági elnök határozott időre – szeptember 20-ától 2027. augusztus 31-ig – dandártábornokká nevezte ki Molnár Ferenc József ezredest. Az államfő a honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf előterjesztésére, a honvédelemről és a Magyar Honvédségről szóló törvény alapján döntött.
Molnár Ferenc József harmadszor lett dandártábornok. Áder János köztársasági elnök is így nevezte ki 2020. augusztus 15-ei hatállyal három évre dandártábornokká. Akkor Rómában lett a NATO Védelmi Akadémia, Oktatás Szervezési Főosztályának a vezetője.
Tavaly Novák Katalin szintén határozott időre – október 11-től 2024. augusztus 31-ig – szintén dandártábornokká nevezte ki Molnár Ferenc Józsefet. Akkor a honvédek jogállásáról szóló törvényre hivatkoztak, amiből arra lehetett következtetni, hogy az ezredest olyan helyre vezényelték, ahol beosztásához magasabb rendfokozatba kellett előléptetni.
Első kinevezését még Benkő Tibor javasolta Áder Jánosnak. A honvédelem.hu akkor azt írta a régi-új dandártábornokról, hogy 1987-ben végzett a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult szociológiát. Hadnagyként kiképzőtiszti és alegységparancsnoki, 1990-től a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia Szociológia Tanszékén kutatói és oktatói feladatokat látott el.
1999-ben a hadtudomány PhD fokozatának megszerzése után, 2000-ben már egyetemi docensként folytatta oktatói tevékenységét. 2002-ben szerzett biztonságpolitikai mesterfokozatot az USA Haditengerészeti Posztgraduális Iskoláján, miután a HM Stratégiai Védelmi Kutató Központ tudományos főmunkatársa, majd igazgatóhelyettese lett. 2006-tól a NATO Védelmi Akadémia fakultás tanácsadói beosztást látta el Rómában. Molnár Ferenc József kétszer látott el missziós feladatot Afganisztánban és Bosznia-Hercegovinában.
Mintegy száz publikáció szerzője, számos hazai és nemzetközi tudományos kutatás résztvevője, vezetője volt. Rendszeresen tart előadásokat a katonaszociológia, a biztonságpolitika és a civil-katonai kapcsolatok témakörében. a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Doktori Iskolájának és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Köztestületének tagja.