Belföld

Többfelé nehezíti a közlekedést az időjárás, a hegyvidéki utakon sárfelhordásra is számítani kell

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu

Többfelé nehezíti a közlekedést a csapadékosra fordult időjárás, írja az MTI. Az Útinform szombat délután a honlapján azt írta: országszerte záporoktól, zivataroktól vizesek, nedvesek az utak, sokfelé vízátfolyások is akadályozzák vagy lassítják a forgalmat.

A gyorsforgalmú utak közül erős a forgalom az M1-es autópálya szinte teljes szakaszán és az M3-ason Gödöllő térségében. Hasonló a helyzet az M5-ös autópályán, Ócsa és Újhartyán között. Az érintett útszakaszokon mindkét irányban lassulás tapasztalható, időnként megtorpan a kocsisor, főleg heves esőzés és hirtelen lezúduló zivatarok idején.

A hegyvidéki utakon sárfelhordásra is számítani kell

– figyelmeztetett a közútkezelő.

Az Útinform honlapján azt kérik: az autósok fokozottan figyeljenek a követési távolság betartására is. A katasztrófavédelem honlapja szerint több baleset is történt az utakon.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat délutáni veszélyjelzésében azt írta: továbbra is több hullámban várhatók zivatarok az országban. A zivatarokat legfőképp felhőszakadás (egyes helyeken akár több mint 50 milliméternyi csapadék) kísérheti, de lokálisan jégeső (jellemzően 1-3 centiméter átmérőjű jégdarabokkal), továbbá viharos széllökések is kísérhetik.

Zivatarveszély miatt az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. A felhőszakadás veszélye miatt is figyelmeztetést adtak ki az ország nagy részére, köztük a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy és Tolna megyére másodfokút.

Veszélyjelzésükben azt írták: vasárnap főleg a Dunántúlon már inkább a folyamatos eső lesz a jellemző. Arrafelé a tartós esőzés nyomán 24 óra alatt jelentős mennyiségű csapadék is lehullhat, kisebb körzetekben akár 80-100 milliméternyi csapadék sem zárható ki.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik