Mindössze kétmillió forintot ajánlott először a biztosító annak a nőnek és kisfiának, aki 37 éves férjét veszítette el a Dózsa György úti balesetben, írja a Telex a Kékfény riportja alapján. Az özvegy felháborodott ezen, és perre vitte az ügyet. A biztosító már húszmilliót is adna, de az özvegy nem fogadta el. A baleset másik áldozata egy 24 éves egyetemista fiú volt.
A riportból kiderül, hogy az özvegy csak másfél évvel a tragédia után tudta meg, hogy egyáltalán igényt tarthat kártérítésre. Királyné Babodi Éva elmondta, hogy a baleset után szó nélkül aláírattak vele egy papírt a rendőrségen arról, hogy van-e bármilyen polgárjogi igénye, és ő úgy válaszolt, hogy nincs.
Mint mondta, abban a felzaklatott helyzetben fogalma sem volt arról, hogy miről van szó. Az özvegy felháborítónak találta a biztosító ajánlatát, ezért bíróságra vitte az ügyet. A portál szerint a múlt héten is volt egy tárgyalás, de az özvegy nem kapott szót a bírótól.
A riport részletesen kitért arra is, hogy ilyenkor mindig több részből tevődik össze a kár összege. Ebbe beleszámít, hogy mekkora összeg esik ki a családi kasszából az elhunyt családtag miatt, és természetesen beleszámítanak az érzelmi károk is.
Az özvegy elmondta, hogy a fia jövőjét szeretné biztosítani a pénzből, ezért ő 45 millió forintot kér. Ez manapság egy átlagos budapesti lakás értéke, és nagyjából ennyibe kerül M. Richárd autója újonnan, amivel balesetezett a Dózsa György úton. A riportban részletesen kitértek arra is, hogy “mennyit ér” a kártérítési ügyekben egy emberélet.
A Közlekedéstudományi Intézet utoljára tíz évvel ezelőtt végzett egy kutatást erről. A szakértők egy átlagos, 30-as éveiben járó munkavállalót modelleztek, azt, hogy a családja mekkora összegtől esik el, ha ő meghal. Az anyagi értékek mellett az érzelmi kárt is modellezték. A végösszeg 260 millió forint a tíz évvel ezelőtti számítás szerint.
A biztosító a per jelenlegi állásában 20 millió forintot ajánlott az özvegynek arra az estre, ha elállnak a további követelésektől. Éva és ügyvédje azonban úgy van vele, hogy ha már három évig pereskedtek, akkor nem fognak meghátrálni. Az elsőfokú bíróság szerint nemcsak M. Richárd, de a kanyart levágó másik sofőr is hibázott a baleset bekövetkeztekor. ilyenkor pedig mind a két fél biztosítója felelős bizonyítottság esetén. M. Richárd négy év fogházat kapott elsőfokon, míg a társát felfüggesztettre ítélték. A két vádlott biztosítója azonban ugyanaz.