A Párbeszéd frakcióvezetője olyan törvényjavaslatot nyújtott be, amely tartalmazza a közszolgálati médiára vonatkozó alapelveket. Az általa kidolgozott úgynevezett Közszolgálati Kódex több mint 26 oldalon át részletezi, miként kellene működnie a közmédiának. A jövőben a kódex a médiatörvény szerves része lenne, azt a médiaszolgáltató nem módosíthatná.
Szabó Timea indoklásában egyértelművé tette, ezt a közmédia politikai hírműsorainak nyilvánvaló elfogultsága miatt tartja szükségesnek. Emlékeztetett rá, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége is állást foglalt a nemrég Karácsony Gergely főpolgármesterrel készült interjú miatt, amiben a kérdező riporter nem is próbálta leplezni elfogultságát.
A MÚOSz szerint az európai összehasonlításban kirívóan sok közpénzt felhasználó közszolgálati média csak 100 nap után vett tudomást róla, hogy hivatalba lépett Karácsony Gergely. Az adófizetők a törvények alapján joggal várják el, hogy a riporter objektíven, elfogulatlanul, a tényekre koncentrálva tájékoztassa őket arról, mi történt a Főpolgármesteri Hivatalban ez idő alatt.
A törvény szerint „mindenkinek joga van arra, hogy megfelelően tájékoztassák a helyi, az országos és az európai közélet ügyeiről, valamint Magyarország polgárai és a magyar nemzet tagjai számára jelentőséggel bíró eseményekről. A médiarendszer egészének feladata a hiteles, gyors, pontos tájékoztatás ezen ügyekről és eseményekről.”
Szabó Tímea szerint a hiteles, pontos tájékoztatásba nem fér bele az irreleváns, a csak politikai hangulatkeltést szolgáló, kérdő mondatokban kormánypropagandát megfogalmazó álkérdések.
Ugyanúgy nem egyeztethető össze a közmédia feladatkörével az, ha a 353 593 budapesti által megválasztott főpolgármesternek egyetlen választ sem engednek befejezni.
A Közszolgálati Kódex szerint a semlegesség alkotmányjogi elve alapján az állam nem választhat világnézetek, értékfelfogások között, azokat egyenrangúnak kell tekintenie. A semlegesség elve azonban addig tartható, amíg mindenkinek biztosított az egyes felfogások, nézetek közötti szabad választás, amit a közmédiának az eltérő vélemények bemutatásával kell segítenie.
Pártatlanul, a manipuláció szándéka nélkül, kell minden információt átadnia, hogy a néző/hallgató autonóm módon kialakíthassa saját véleményét. Erre a Karácsony-interjú,
illetve az azt követő, a Fidesz fővárosi frakcióvezetőjével folytatott, szembeötlően más stílusú beszélgetés kísérletet sem tett.