- 2015-ben, egy panelház címére jegyeztek be egy aprócska céget, ami a következő évben már 2,5 milliárdos forgalmat bonyolított, 2017-ben aztán 7,2 milliárd, 2018-ban pedig 14,6 milliárd forint bevételt könyveltek el.
- Megbízói között van a CÖF, a a Polgárok Háza mögött álló Szövetség a Nemzetért Alapítvány, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar és a Miniszterelnöki Kabinetiroda.
- A cégről alig tudni valamit. Tulajdonosa egy budapesti lakos, a cégnek sem honlapa, sem Facebook-oldala nincsen, a közpénzzel gazdálkodók választása mégis gyakran esik rá.
Míg az olyan kormányközeli kommunikációs cégekről gyakran hallani, mint a Balásy Gyula-féle Lounge Design vagy a pixisből kiesett Kuna- és Csetényi-érdekeltségek, radar alatt repül egy olyan bizalmi munkákat megszerző vállalkozás, amiről szinte semmit sem tudunk, de tavaly már 14,6 milliárd forintos forgalmat bonyolított.
Arról a Magno Studio Kft.-ről van szó, ami drágábban készített el négy reklámfilmet a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány nevű kormányközeli szervezetnek, mint amennyiből lefogatták az Oscar-díjas Saul fiát. Tavaly nagy port kavart, amikor az Átlátszó adatigénylése után kiderült, hogy az állami MVM Zrt. összesen 508 millió forintnyi támogatást adott a Békemenetet szervező társaságnak. Sokáig nem is akarták elárulni, hogy mire fordították a pénzt, majd az Átlátszó megszerezte azokat a reklámfilmeket, amikre összesen 433 millió forint közpénz ment el.
Ez az egyik alkotás, ami a Magno Studio Kft. szaktudását dicséri:
A CÖF-beszámolóhoz csatolt teljesítési igazolások szerint a kisfilmeket 2017. április 12. és június 16. között sugározta a TV2-csoport több csatornája, összesen 350 alkalommal.
A TV2-től, pontosabban beszállítójától, az IKO Holding Kft.-től nem esik messze a fénysebességgel növekvő reklámfilmes cég:
Az IKO Holdingban korábban Rákosi Tamás, Andy Vajna, Habony Árpád és Mészáros Lőrinc közösködött, de egyre inkább a felcsúti dollármilliárdos közelébe sodródik a műsorgyártó cég, ahogy megrendelője, maga a Tv2 is. Rákosi Tamás idén májusban hirtelen kiszállt a milliárdokat termelő cégből, részesedését egy korábban az üzleti életben gyakorlatilag ismeretlen szereplő frissen alapított vállalkozása vette meg, amelyről a G7 kinyomozta, hogy a Takarékbank-elnök Vida Józsefen keresztül Mészáros Lőrinc felcsúti multimilliárdoshoz köthető. Röviden: az IKO Holding kerülőúton, de teljesen Mészáros közelébe kerülhetett, arról pedig, hogy a TV2-t hogyan kormányozzák a miniszterelnök barátjának karjaiba, bővebben itt írtunk.
A Magno Studiora visszatérve: a tulajdonosa Horváth László, akiről a nevén kívül annyit tudunk, hogy Budapesten él és az elképesztő ütemben növekvő médiacége mellett még két másik vállalkozása van. Horváth László nem haknizik a sajtóban, a milliárdos forgalmat bonyolító Magno Studiónak nincsen honlapja vagy Facebook-oldala és a brandépítéssel sem sokat vesződtek: egy Gmail-es email-címet használnak. A cég az Opten céginformációs adatbázis szerint hat embert foglalkoztat, a közjegyzői kamara adatbázisában pedig fellelhető egy 9 milliós jelzálog, amit egy lízingelt Ford Scorpio Hatchbackre jegyeztek be.
A Magno Studio Kft. friss mérlegbeszámolója szerint 2018-ban 14,7 milliárdos forgalom mellett 265,1 millió forintos adózott eredményt könyveltek el. A haszonból 150 millió forintot vett ki Horváth László, a maradékot az eredménytartalékba helyezte.
2016-os bevételeihez képest tehát 578.3 százalékos növekedést ért el Horváth László cége.
Tavaly igencsak meglódult a szekér a cégnek: az Átlátszó összegzése szerint a januárban futó Stop Soros-kampányból 676,3 milliót kapott, a választás előtti 7 milliárd forintos propagandaköltésekből pedig 3,8 milliárdos szeletet kapott a Magno Studio. A megbízások mellé ingyenpénz is jutott tavaly: az mfor.hu szúrta ki, hogy a rejtélyes vállakozás két részletben összesen 142 millió forint plusz áfa támogatásban kapott decemberben a Szerencsejáték Zrt.-től.