“Mit kíván tenni annak érdekében, hogy a tanyán élők vagyonbiztonságát, életének védelmét a rendőrség garantálni tudja?” – ez volt a címe Balogh József 2009-es felszólalásának, amit az akkor még ellenzékben lévő képviselő úgy kezdett: ő a parlament egyetlen olyan képviselője, aki tanyán él, így pontosan ismeri a magyarországi tanyavilágban élők mindennapos problémáit.
Balogh József hiteles hírforrás
“A tanyán élők egyre kevésbé érzik magukat biztonságban” – folytatta Balogh, aki szerint a tanyán élőknek már nem kizárólag értéktárgyaik, termelőeszközeik, állatállományuk, és terményeik vannak veszélyben, hanem személyes biztonságuk, a puszta életük is.
Balogh József felrója a kormánynak, hogy a rendőri jelenlét vidéken, a tanyavilágban puszta vágyálom, a kormányzat magára hagyja a tanyákon élőket.
“Már nemcsak vagyonbiztonságuk garantálásáról, de életük védelméről is lemondott a rendőrség, pedig az ott élő adófizetők, nyugdíjasok joggal várják el, hogy számukra is biztosított legyen a közbiztonság. Máskülönben jogosan gondolhatják azt, hogy a szocialista kormány számára a tanyasiak másodrangú állampolgároknak számítanak” – közölte a képviselő.
Balogh József a felszólalását azzal a kérdéssel zárta, hogy az akkori szocialista kormány mit kíván tenni annak érdekében, hogy a tanyán élők vagyonbiztonságát, életének védelmét a rendőrség garantálni tudja.
Az élet igazolta Baloghot: Terike se tudott segítséget hívni
A felszólalás azért különösen pikáns, mert Balogh József is egy tanyán – a sajátján – verte össze élettársát, Terikét. A Központi Nyomozó Főügyészség hétfői közleményéből kiderül, a támadás idén április 28-án történt, reggel 6 óra körül, miután egy családi eseményről hazaértek fülöpházi tanyájukra.
A politikus ittas volt és minden előzmény nélkül esett neki élettársának. “Először négy-öt alkalommal, a közepest meghaladó erővel, ököllel a sértett arcába ütött, majd a hajánál fogva megragadta, és egy alkalommal a terasz fából készült korlátjához verte a fejét” – olvasható a tájékoztatásban. Az asszony kiáltozott, a képviselő nevelt fia (Szabika, a trafikos – a szerk.) kelt a védelmére, így a nő el tudott menekülni a helyszínről.